Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту

ПАТ "АСТРА БАНК" віднесено до категорії неплатоспроможних

19 березня 2015 року ПАТ "АСТРА БАНК" віднесено Національним банком України до категорії неплатоспроможних.

ПАТ "АСТРА БАНК" входить до складу банківської групи "Дельта", відповідальною особою якої є АТ "Дельта Банк".

У зв`язку з проведенням ПАТ "АСТРА БАНК" ризикової діяльності, наявністю загрози інтересам вкладників та інших кредиторів, а також потребою в посиленому контролі за діяльністю банку у лютому 2015 року ПАТ "АСТРА БАНК" було віднесено до категорії проблемних та призначено куратора – службовця Національного банку України.

Крім того, ПАТ "АСТРА БАНК" розмістив значні обсяги коштів на кореспондентському рахунку в АТ "Дельта Банк". З метою використання цих високоліквідних коштів ПАТ "АСТРА БАНК" була надіслана вимога до АТ "Дельта Банк" щодо повернення коштів у національній валюті на коррахунок, відкритий ПАТ "АСТРА БАНК" у Національному банку України. Однак АТ "Дельта Банк" не виконав зазначену вимогу.

Після віднесення ПАТ "АСТРА БАНК" до категорії проблемних до Національного банку України не було надано прийнятних та переконливих пропозицій щодо фінансового оздоровлення банку. Власником банку не було вжито заходів щодо надання фінансової підтримки банку з метою приведення його діяльності у відповідність до вимог законодавства.

Ураховуючи вимоги статті 76 Закону України "Про банки і банківську діяльність" та відсутність перспектив відновлення діяльності ПАТ "АСТРА БАНК", з метою захисту інтересів вкладників та інших кредиторів, Правлінням Національного банку України було прийнято рішення про віднесення ПАТ "АСТРА БАНК" до категорії неплатоспроможних (постанова Правління Національного банку України від 19 березня 2015 року № 186).

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини