Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту

ПАТ "УКРАЇНСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ БАНК" віднесено до категорії неплатоспроможних

28 травня 2015 року Національним банком України віднесено ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО “УКРАЇНСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ БАНК” (далі – ПАТ “УПБ”) до категорії неплатоспроможних.

За результатами безвиїзного банківського нагляду встановлено факти, які засвідчили про здійснення ПАТ “УПБ” ризикової діяльності, що загрожує інтересам вкладників та інших кредиторів банку, зокрема: погіршення якості активів, залежність від міжбанківських ресурсів, дефіцит ліквідних коштів.

Зазначене вище стало чинником віднесення банку до категорії проблемних та призначення куратора – службовця Національного банку.

Така ситуація вимагала від ПАТ “УПБ” негайного вжиття заходів щодо поліпшення стану ліквідності як за рахунок участі акціонерів, так і шляхом проведення роботи з активами та спрямування вивільнених коштів для своєчасного виконання банком своїх зобов’язань.

Разом з цим у Плані фінансового оздоровлення, який відповідно до законодавства надається банками, віднесеними до категорії проблемних, не було заплановано відповідних заходів з поліпшення стану ліквідності. Акціонерами ПАТ “УПБ” не були враховані зауваження Національного банку України щодо негайного фінансового оздоровлення банку.

Відтак фінансовий стан ПАТ “УПБ” погіршився: він не виконував своїх зобов’язань за міжбанківськими кредитами, порушував банківське законодавство, у тому числі нормативно-правові акти Національного банку України.

Крім того, до Національного банку України почали надходити численні скарги стосовно невиконання/несвоєчасного виконання зобов’язань перед клієнтами.

Ураховуючи викладене, з метою захисту інтересів вкладників та інших кредиторів, керуючись статтями 7, 15, 55 Закону України “Про Національний банк України” та статтями 67, 73, 75, 76 Закону України “Про банки і банківську діяльність”, Правління Національного банку України було вимушено прийняти рішення про віднесення ПАТ “УПБ” до категорії неплатоспроможних.

Нагадуємо, що відповідно до законодавства України банк, віднесений до категорії неплатоспроможних, підпадає під юрисдикцію Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі – Фонд) , який запроваджує тимчасову адміністрацію та призначає уповноважених осіб у цій фінансовій установі. Фонд гарантує кожному вкладнику відшкодування коштів за його вкладом. Кошти відшкодовуються в розмірі вкладу, уключаючи відсотки, нараховані на день прийняття рішення Національним банком України про віднесення банку до категорії неплатоспроможних і початку процедури виведення Фондом банку з ринку, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, установленого на дату прийняття такого рішення, незалежно від кількості вкладів в одному банку.

Довідково

Станом на 29 травня 2015 року в Україні функціонує 131 банк (без урахування банків, де запроваджено тимчасову адміністрацію), із них 40 – з іноземним капіталом.

У рамках процесу очищення банківської системи впродовж 2014 – 2015 років Правління Національного банку України прийняло 49 рішень про віднесення банків до категорії неплатоспроможних, із них у 2015 році – 16. У 2014 – 2015 роках було відкликано банківську ліцензію та ліквідовано 38 банків (у тому числі анульовано банківські ліцензії двох банків, що розташовані на території АР Крим і міста Севастополя ), із них у 2015 році –19.

Загалом на сьогодні в категорії неплатоспроможних перебуває 13 банків, у стадії ліквідації – 43 банки.

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини