Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту

ПАТ "УКРГАЗПРОМБАНК" віднесено до категорії неплатоспроможних

7 квітня 2015 року ПАТ "УКРГАЗПРОМБАНК" (далі – Банк) віднесено Національним банком України до категорії неплатоспроможних.

Таке рішення прийняте у зв’язку з проведенням Банком ризикової діяльності, про що свідчить погіршення показників його фінансового стану в січні 2015 року.

Незадовільний фінансовий стан Банку потребував від його акціонерів та керівництва вжиття негайних дієвих заходів, спрямованих на поліпшення його фінансового стану та усунення причин, що призвели до такого погіршення.

Для стабілізації ситуації керівництвом Національного банку України неодноразово проводилисься зустрічі з керівництвом і потенційними інвесторами Банку. Проте власниками істотної участі Банку всупереч вимогам статті 58 Закону України "Про Національний банк України" не вжито своєчасних заходів для запобігання настанню його неплатоспроможності.

Також Банк не виконував 10 і більше відсотків своїх зобов’язань перед вкладниками та іншими кредиторами, вимоги за якими обліковував на відповідних позабалансових рахунках протягом 10 робочих днів поспіль.

Крім того, регулятивний капітал Банку зменшився до рівня, який нижче однієї третини від мінімально встановленого, та набув від’ємного значення.

Ураховуючи викладене, з метою захисту інтересів вкладників та інших кредиторів, керуючись статтями 7, 15, 55 Закону України "Про Національний банк України" та статтями 67, 73, 75, 76 Закону України "Про банки і банківську діяльність", Правлінням Національного банку України було прийнято рішення про віднесення ПАТ "УКРГАЗПРОМБАНК" до категорії неплатоспроможних (постанова Правління Національного банку України від 07 квітня 2015 року № 217).

Нагадуємо, що відповідно до законодавства України банк, віднесений до категорії неплатоспроможних, підпадає під юрисдикцію Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі – Фонд) , який запроваджує тимчасову адміністрацію та призначає уповноважених осіб у цій фінансовій установі. Фонд гарантує кожному вкладнику відшкодування коштів за його вкладом. Кошти відшкодовуються в розмірі вкладу, уключаючи відсотки, нараховані на день прийняття рішення Національним банком України про віднесення банку до категорії неплатоспроможних і початку процедури виведення Фондом банку з ринку, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, установленого на дату прийняття такого рішення, незалежно від кількості вкладів в одному банку.

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини