Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту

ПАТ "УКРКОМУНБАНК" віднесено до категорії неплатоспроможних

Національний банк України 12 травня 2015 року відніс ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "УКРАЇНСЬКИЙ КОМУНАЛЬНИЙ БАНК" (далі – ПАТ "УКРКОМУНБАНК") до категорії неплатоспроможних.

Ураховуючи ситуацію, що склалася в місті Луганську у зв’язку із проведенням антитерористичної операції, наявністю загрози життю та здоров’ю працівників і клієнтів, а також неможливістю здійснення діяльності через технічні проблеми, ПАТ "УКРКОМУНБАНК" було прийнято рішення про тимчасове призупинення діяльності.

Відповідно до вимог Інструкції щодо організації роботи банківської системи в надзвичайному режимі, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 22.07.2014 № 435, Національний банк України заблокував з 31 серпня 2014 року початкові платежі через систему електронних платежів Національного банку України (далі – СЕП) на адресу цього банку та від нього на адресу інших учасників СЕП. У зв’язку із закінченням дії програмних та апаратних ключів захисту інформації для СЕП з 17 жовтня 2014 року ПАТ "УКРКОМУНБАНК" було тимчасово виключено з довідника учасників СЕП.

Тим часом до Національного банку України надходили численні скарги клієнтів цього банку стосовно невиплати або неперерахування коштів.

Також ПАТ "УКРКОМУНБАНК" не виконував 10 і більше відсотків своїх зобов’язань перед вкладниками та іншими кредиторами протягом 10 робочих днів поспіль.

Водночас із моменту призупинення діяльності акціонери та керівництво ПАТ "УКРКОМУНБАНК" не вжили належних заходів для приведення діяльності банку у відповідність до вимог законодавства, у тому числі нормативно-правових актів Національного банку України, зокрема щодо організації роботи в приміщеннях відділень ПАТ "УКРКОМУНБАНК" у місті Києві, здійснення державної реєстрації на території, підконтрольній українській владі, з метою виконання своїх зобов’язань перед кредиторами і вкладниками та проведення роботи з позичальниками щодо погашення кредитної заборгованості.

Ураховуючи викладене, з метою захисту інтересів вкладників та інших кредиторів, керуючись статтями 7, 15, 55 Закону України "Про Національний банк України" та статтями 67, 73, 76 Закону України "Про банки і банківську діяльність", Правління Національного банку України прийняло рішення про віднесення ПАТ "УКРКОМУНБАНК" до категорії неплатоспроможних (постанова Правління Національного банку України від 12 травня 2015 року № 309/БТ).

Нагадуємо, що відповідно до законодавства України банк, віднесений до категорії неплатоспроможних, підпадає під юрисдикцію Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі – Фонд) , який запроваджує тимчасову адміністрацію та призначає уповноважених осіб у цій фінансовій установі. Фонд гарантує кожному вкладнику відшкодування коштів за його вкладом. Кошти відшкодовуються в розмірі вкладу, уключаючи відсотки, нараховані на день прийняття рішення Національним банком України про віднесення банку до категорії неплатоспроможних і початку процедури виведення Фондом банку з ринку, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, установленого на дату прийняття такого рішення, незалежно від кількості вкладів в одному банку.

Довідково

Станом на 13.05.2015 в Україні функціонує 132 банки (без урахування банків, де запроваджено тимчасову адміністрацію), із них 40 – з іноземним капіталом.

У рамках процесу очищення банківської системи впродовж 2014 – 2015 років Правління Національного банку України прийняло 48 рішень про віднесення банків до категорії неплатоспроможних, із них у 2015 році – 15. У 2014 – 2015 роках було відкликано банківську ліцензію та ліквідовано 36 банків(у тому числі, анульовано банківські ліцензії 2 банків, що розташовані на території АР Крим і міста Севастополя ), із них у 2015 році – 17.

Загалом станом на сьогодні у категорії неплатоспроможних перебуває 14 банків, у стадії ліквідації – 41 банк.

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини