Перейти до вмісту
Платіжний баланс у жовтні 2018 року зведено з профіцитом

Платіжний баланс у жовтні 2018 року зведено з профіцитом

Дефіцит поточного рахунку платіжного балансу в жовтні звузився порівняно з вереснем до 863 млн дол. США  завдяки відсутності значних виплат за державним боргом, хоча через значний дефіцит торгівлі товарами він перевищував минулорічні показники.

У цілому за 10 місяців дефіцит поточного рахунку розширився до 4.6 млрд дол. США порівняно з 1.7 млрд дол. США у відповідному періоді минулого року.

У жовтні відновилося зростання експорту товарів (на 11% у річному вимірі до 3.9 млрд дол. США) насамперед завдяки високому врожаю кукурудзи.

Загальний експорт зернових культур сягнув рекордних для жовтня фізичних обсягів у 4.2 млн т, а його вартісні обсяги збільшилися в 1.5 раза в річному вимірі.  Поліпшилися також показники експорту інших продовольчих товарів: курятини, цукру, жирів та олійних. У цілому зростання експорту продовольчих товарів у жовтні становило 15.8% р/р.

Водночас зростання вартісних обсягів експорту продукції металургії в жовтні сповільнилося до 3.2% у річному вимірі через певне погіршення цінової кон'юнктури, скорочення обсягів виробництва та ускладнену логістику в Азовському морі.

У цілому за січень-жовтень експорт товарів зріс на 10% порівняно з аналогічним періодом минулого року до 35.5 млрд дол. США.

Зростання імпорту товарів у жовтні прискорилося (до 22.2% у річному вимірі до 5.6 млрд дол. США) за рахунок неенергетичного імпорту.

Стійкий внутрішній інвестиційний попит зумовив прискорення зростання імпорту продукції машинобудування, а високий споживчий попит стимулював подальше нарощення закупівель продовольчих товарів та промислових виробів.

Зростання енергетичного імпорту в жовтні залишалося високим через внутрішній попит з боку аграріїв та високих цін на енергоносії.

У цілому за січень-жовтень імпорт товарів зріс на 16% порівняно з аналогічним періодом минулого року до 46,1 млрд дол. США.

Приплив капіталу за фінансовим рахунком у жовтні становив 1.0 млрд дол. США  та був насамперед забезпечений борговими операціями приватного сектору.

Чистий приплив прямих іноземних інвестицій у жовтні становив 203 млн дол. США, 64% з яких були спрямовані до реального сектору. За 10 місяців цього року чистий приплив прямих іноземних інвестицій становив 1.7 млрд дол. США, 25% із яких – операції банківського сектору з переоформлення боргу в статутний капітал.

У цілому за січень-жовтень 2018 року чистий приплив капіталу за фінансовим рахунком становив 4.3 млрд дол. США та був вищим, ніж в аналогічному періоді 2017 року (3.8 млрд дол. США).

У результаті платіжний баланс у жовтні було зведено з профіцитом на рівні 164 млн дол. США. Як наслідок, міжнародні резерви на кінець жовтня збільшилися до 16,7 млрд дол. США, що забезпечує фінансування імпорту майбутнього періоду протягом 2.8 місяців.

Платіжний баланс за січень-жовтень зведено з дефіцитом 254 млн дол. США.

З оновленими даними за підсумками жовтня 2018 року можна ознайомитися в розділі Статистика зовнішнього сектору.

Детальніше про стан платіжного балансу читайте в "Макроекономічному та монетарному огляді" (листопад 2018 року), який буде опубліковано сьогодні.

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини