Перейти до вмісту
Платіжний баланс у вересні 2018 року зведено з дефіцитом

Платіжний баланс у вересні 2018 року зведено з дефіцитом

Дефіцит поточного рахунку платіжного балансу у вересні розширився до 1.7 млрд дол. США на тлі погіршення динаміки експортута значних планових виплат з обслуговування державного боргу.

У січні – вересні дефіцит поточного рахунку збільшився до 3.9 млрд дол. США порівняно з 1.5 млрд дол. США у відповідному періоді минулого року.

Обсяги експорту товарів у вересні скоротилися на 3.6% до 3.3 млрд дол. США.

Динаміка експорту погіршилася за всіма товарними групами, передусім через нижчий врожай ранніх зернових, менші перехідні запаси окремих технічних культур врожаю попереднього року, ремонтні роботи на металургійних заводах, складнощі з транспортуванням та певне погіршення зовнішньої цінової кон‘юктури. Як наслідок, вартісні обсяги експорту зернових культур скоротилися на 4.6% р/р, насіння олійних – на 16.9%, олій та жирів – на 7%, а зростання експорту руд сповільнилося до 0.8% р/р, продукції металургії – до 8.3% р/р.

У цілому за січень – вересень експорт товарів зріс на 9.9% до 31.5 млрд дол. США.

Імпорт товарів у вересні становив 5.1 млрд дол. США, його річні темпи зростання залишалися високими (17.3%) на тлістійкого внутрішнього попиту та високих цін на енергоносії.

Так у вересні збільшилися фізичні обсяги імпорту нафтопродуктів, що на тлі найвищих за останні чотири роки світових цін на нафту призвело до істотного прискорення зростання їх вартісних обсягів (до 47% р/р). Тривало зростання імпорту продукції машинобудування (на 22.6% р/р), а високий споживчий попит продовжував підтримувати зростання імпорту промислових виробів (на 36.3% р/р).

У цілому за січень-вересень, порівняно з аналогічним періодом минулого року, імпорт товарів зріс на 15.6% до 40.6 млрд дол. США.

Чистий приплив капіталу за фінансовим рахунком у вересні становив 1.1 млрд дол. США (у вересні минулого року – 1.3 млрддол. США) і був забезпечений операціями приватного сектору насамперед за торговими кредитами.

Крім того, у вересні відновилося скорочення готівкової валюти поза банками (на 142 млн дол. США), відображаючи насамперед зменшення попиту на валюту з боку населення.

Чистий приплив прямих іноземних інвестицій становив 102 млн дол. США, 93% якого було спрямовано до реального сектору у формі акціонерного капіталу. За січень – вересень цього року чистий приплив прямих іноземних інвестицій оцінено в 1.5 млрд дол. США (28% з яких становили операції переоформлення боргу в статутний капітал).

У цілому за січень – вересень 2018 року чистий приплив коштів за фінансовим рахунком сформувався на рівні аналогічного періоду 2017 року і становив 3.4 млрд дол. США.

Платіжний баланс у вересні зведено з дефіцитом на рівні 582 млн дол. США. У результаті міжнародні резерви станом на кінець вересня знизилися до 16.6 млрд дол. США, що забезпечує фінансування імпорту майбутнього періоду протягом 2.8 місяців.

Платіжний баланс за січень-вересень зведено з дефіцитом 418 млн дол. США.

З оновленими даними за підсумками вересня 2018 року можна ознайомитися в розділі Статистика зовнішнього сектору.

Детальніше про стан платіжного балансу читайте в "Макроекономічному та монетарному огляді" (жовтень 2018 року), який буде опубліковано 31 жовтня 2018 року.

Теги:

Теги:

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини