Звичайна версія сайту
Порядок ведення касових операцій у національній валюті унормовано відповідно до вимог законодавства

Порядок ведення касових операцій у національній валюті унормовано відповідно до вимог законодавства

Національний банк унормував низку питань стосовно порядку ведення касових операцій у національній валюті в Україні відповідно до вимог законодавства.

Відтепер обмеження на готівкові розрахунки (у розмірі 50 тис. грн) не будуть поширюватися на використання готівкових коштів фонду оперативно-розшукових (негласних слідчих) дій, створеного на виконання Закону України "Про Державне бюро розслідувань". Аналогічна норма вже діє під час використання готівкових коштів із фонду оперативно-розшукових (негласних слідчих) дій, створеного на виконання Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України".

Крім того, Національний банк:

  • на виконання вимог Закону України № 1368-ІХ "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" передбачив можливість використання е- паспорта під час видачі готівки за видатковим касовим ордером окремим фізичним особам;
  • уточнив вимоги щодо забезпечення суб’єктами господарювання наявності у касах банкнот, обігової та/або розмінної монети для видачі здачі, з урахуванням бонусних програм лояльності, та/або наявності пристроїв для приймання монет.

Відповідні норми містить постанова Правління Національного банку від 03 грудня 2021 року № 132 "Про внесення змін до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні", яка набирає чинності з 10 грудня 2021 року.

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини