Перейти до вмісту
Презентовано пам’ятну монету, присвячену Службі зовнішньої розвідки України
Презентовано пам’ятну монету, присвячену Службі зовнішньої розвідки України (2)
Презентовано пам’ятну монету, присвячену Службі зовнішньої розвідки України (3)

Презентовано пам’ятну монету, присвячену Службі зовнішньої розвідки України

Національний банк України ввів у обіг пам’ятну монету "Служба зовнішньої розвідки України", присвячену одній із провідних складових сил безпеки і оборони України – відомству, що забезпечує добування інформації для ухвалення стратегічних рішень у зовнішньополітичній, економічній, військово-технічній, науково-технічній, інформаційній, екологічній та кібербезпековій сферах, сприяючи зміцненню національної безпеки та суверенітету Української держави.

До Дня зовнішньої розвідки України, який відзначається 24 січня, презентували нову пам’ятну монету Голова Національного банку України Андрій Пишний та Голова Служби зовнішньої розвідки України генерал-лейтенант Олег Іващенко.

"Представники сучасної Служби зовнішньої розвідки України – справжні професіонали, завдяки яким добувається розвідувальна інформація, необхідна для ухвалення стратегічних державних рішень, а особливо – у питаннях захисту територіальної цілісності, суверенітету і незалежності України. І хоча успіхи та здобутки зовнішньої розвідки залишаються здебільшого прихованими, ми розуміємо вашу надзвичайно важливу роль у захисті України від зовнішніх загроз. Тож наша нова монета – щира присвята непереможності, гострому розуму та силі духу героїв, що належать до лав Служби зовнішньої розвідки України", – сказав Андрій Пишний. 

"Такі патріотичні символи, як пам’ятна монета, присвячена зовнішній розвідці, вкрай необхідні сьогодні українському суспільству для консолідації навколо спільної мети – нашої Перемоги. Пам’ятна монета – це знак пошани і відзнака досягнень українських розвідників, які разом з іншими підрозділами сил оборони з честю і гідністю продовжують виконувати свою місію в складних умовах війни з російським агресором. Монета символізує внесок співробітників зовнішньої розвідки у забезпечення національної безпеки та суверенітету нашої країни, засвідчує високу відповідальність і професіоналізм розвідників, чия робота залишається непублічною", – зазначив генерал-лейтенант Олег Іващенко.

Про дизайн нової монети

На аверсі монети в центрі зображено хрест, який є основним елементом нової символіки та відомчих заохочувальних відзнак Служби зовнішньої розвідки України. У центрі хреста – Знак Княжої Держави Володимира Великого (тризуб), обрамлений гаслом служби латиницею – OMNIA VINCIT VERITAS ("ІСТИНА ПЕРЕМАГАЄ ВСЕ"). Контури мапи з континентами навколо центру символізують просторовий розмах розвідувальної діяльності служби. По периметру кола азбукою Морзе закодовано перші три слова назви відомства, яку продубльовано в нижній частині: СЛУЖБА ЗОВНІШНЬОЇ РОЗВІДКИ УКРАЇНИ. 

На реверсі монети розміщено стилізований тризуб, навколо якого цифрами зашифровані слова одного з відомих українських політичних діячів. Для кодування використано шифр Української Повстанської Армії та кодове слово, обране службою. 

Служба зовнішньої розвідки України оголосила конкурс з-поміж спеціалістів із дешифрування, які протягом визначеного періоду матимуть змогу розшифрувати закодоване послання. Текст розшифрованого повідомлення буде опубліковано в описі монети через шість місяців з дати введення її в обіг. З умовами, термінами проведення конкурсу та його результатами можна ознайомитися на офіційному сайті Служби зовнішньої розвідки України.

Автор ідеї – Юрій Ладний. Художник – Сергій Бєляєв. Адаптацію дизайну виконала Тетяна Балута.

Про реалізацію нової монети

Пам’ятна монета "Служба зовнішньої розвідки України" введена в обіг 23 січня 2025 року. Вона має номінал 5 гривень, виготовлена з нейзильберу. Тираж – до 75 000 штук у сувенірному пакованні.

Придбати пам’ятну монету можна буде в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ з 28 січня 2025 року, а також у банків-дистриб’юторів (перелік яких зазначено на сторінці офіційного Інтернет-представництва Національного банку). Детальніша інформація про початок реалізації буде опублікована на офіційних сайтах інтернет-магазину НБУ та банків-дистриб’юторів.

Теги:

Теги:

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини