Звичайна версія сайту

Про засідання Ради Національного банку

5 грудня 2019 року відбулося позачергове засідання Ради Національного банку України (далі - Рада), на якому розглядалися питання стану золотовалютного резерву НБУ та ситуація на валютному ринку України.

Рада Національного банку України, зокрема, вирішила:

 1. Інформацію Правління Національного банку України (доповідач - заступник Голови Олег Чурій) та від членів Ради Національного банку України (Віталія Шапрана, Олександра Петрика та Віктора Козюка) прийняти до відома.
 2. Схвалити доопрацьовані з урахуванням результатів обговорення рекомендації Правлінню Національного банку України.
 3. Визнати діяльність Правління Національного банку України в частині формування та реалізації валютно-курсової політики в 2019 році неефективною та такою, що не відповідає викликам сучасного розвитку України.

Під час засідання відповідно до пункту 13 статті 9 Закону України "Про Національний банк України" Рада такі Рекомендації Правлінню Національного банку України стосовно стану золотовалютного резерву Національного банку України та ситуації на валютному ринку України:

 • Задіяти всі засоби та методи грошово-кредитної політики з метою пом’якшення монетарної політики Національного банку України.
 • Оновити стратегію управління золотовалютними резервами та графік поповнення золотовалютних резервів на середньострокову перспективу.
 • Підготувати та надати Раді сценарій розгортання ситуацій на валютному ринку України внаслідок можливого виходу власників-нерезидентів ОВДП з України та план дій Національного банку щодо політики курсоутворення та валютного регулювання у разі його реалізації.
 • Зважаючи на значну роль нерезидентів на ринку боргових цінних паперів Уряду, спільно з Міністерством фінансів України розробити правило щодо згладжування впливу продажу/купівлі ними валюти на стан міжбанківського валютного ринку.
 • Здійснити оцінку ефектів від приєднання до мережі Clearstream та ситуації на міжнародних фінансових ринках в збільшенні попиту нерезидентів на ОВДП.
 • Здійснити/актуалізувати дослідження щодо впливу зміни обмінного курсу на споживчу інфляцію в Україні.
 • Надати оцінку реального обмінного/реального ефективного обмінного курсу (переоцінка/недооцінка) відносно розрахункового рівноважного рівня.
 • Проаналізувати вплив розриву реального курсу на динаміку показників зовнішньої торгівлі, промисловості, інфляції.
 • Нівелювати вплив корегування відкритої короткої валютної позиції в банківській системі через використання індексованих цінних паперів.

У засіданні брали участь члени Ради, Правління та директори департаментів Національного банку України.

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини

Поділитись