Звичайна версія сайту
П’яти страховикам тимчасово зупинені ліцензії через низку порушень

П’яти страховикам тимчасово зупинені ліцензії через низку порушень

Національний банк України застосував заходи впливу, а саме тимчасово зупинив усі ліцензії на провадження страхової діяльності п’яти страховим компаніям, із них двом компаніям зі страхування життя.  

Такі рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив 27 серпня 2021 року.

Заходи впливу застосовані до таких компаній: ПрАТ «СК «Гамма» (ЄДРПОУ 33947733), ТДВ «СК «Лідер» (ЄДРПОУ 43141969), ПрАТ «СК «Остра» (ЄДРПОУ 14288111), ПрАСТ «Новий Дніпро» (ЄДРПОУ 20473887) та ПрАСТ «Астро-Дніпро» (ЄДРПОУ 13626422).

Усі страховики не виконали попередні заходи впливу, мають незадовільний фінансовий стан та понад рік порушують норматив платоспроможності та достатності капіталу. Це, у свою чергу, створює ризики неспроможності поглинути ризики, пов’язані із страховою діяльністю, а також неповного та несвоєчасного виконання зобов’язань перед клієнтами за договорами страхування. 

Підставами для застосування таких заходів впливу стала низка порушень:

  • невиконання заходів впливу, які Національний банк застосував у квітні цього року, у вигляді зобов’язання усунути порушення (недотримання обов’язкових фінансових нормативів) та їх причин;
  • тривалі порушення із недотримання обов’язкових фінансових нормативів (порушення тривають понад рік, а в деяких страховиків – понад два роки);
  • відсутність будь-яких позитивних змін у відновленні фінансового стану;
  • непроведення необхідної докапіталізації страховиків;
  • ненадання Національному банку конкретного, реалістичного та обґрунтованого переліку заходів (уключаючи розрахунки), які компанії планують вживати для відновлення свого фінансового стану;
  • наявність невиконаних заходів впливу, застосованих попереднім регулятором ринків небанківських фінансових послуг (Нацкомфінпослуг) за порушення аналогічних норм законодавства України;
  • наявність інших порушень законодавства Ураїни про фінансові послуги. Зокрема, непроведення обов’язкового аудиту річної фінансової звітності страховика, а також ненадання регулятору аудиторських звітів щодо проведення обов’язкового аудиту фінансової звітності та про надання впевненості щодо річних звітних даних страховика за 2020 рік.

ПрАТ «СК «Гамма» має ліцензії на здійснення діяльності за видами страхування, іншими, ніж страхування життя.

Страховик не виконав попередній захід впливу Національного банку та не усунув порушення нормативу платоспроможності та достатності капіталу у строк до 7 червня 2021 року.

Порушення компанією цього нормативу триває понад півтора року (з 20 листопада 2019 року).

Також страховик не виконав захід впливу попереднього регулятора (Нацкомфінпослуг) через недотримання нормативу платоспроможності та достатності капіталу.

Компанія має строк для усунення порушень, що стали підставою для тимчасової зупинки ліцензій, до 27 вересня 2021 року.

Додатково повідомляємо, що страховик не здійснював страхової діяльності у першому півріччі 2021 року.

ТДВ «СК «Лідер» має ліцензії на здійснення діяльності за видами страхування, іншими, ніж страхування життя.

Страховик не виконав передній захід впливу Національного банку та не усунув порушення нормативу платоспроможності та достатності капіталу у строк до 7 червня 2021 року.

За результатами аналізу звітності компанії за 2020 рік та І квартал 2021 року встановлено недотримання страховиком нормативу ризиковості операцій (забезпечення прийнятними активами страхових резервів). Це порушення не усунуте та триває.

Крім того, страховик понад рік (з 31 березня 2020 року) порушує норматив платоспроможності та достатності капіталу. Це порушення, як і порушення нормативу ризиковості операцій, не усунуте станом на дату прийняття рішення про тимчасове зупинення всіх ліцензій.

Також ТДВ «СК «Лідер» має невиконаний захід впливу попереднього регулятора (Нацкомфінпослуг) за недотримання нормативу платоспроможності та достатності капіталу.

Страховик має строк для усунення порушень, що стали підставою для тимчасової зупинки ліцензій, до 27 вересня 2021 року.

Додатково повідомляємо, що страховик зібрав 1,4 млн грн страхових платежів у першому півріччі 2021 року та виплатив 616,8 тис. грн страхових виплат. Частка ринку ТДВ «СК «Лідер» у першому півріччі 2021 року  за страховими преміями становила 0,01%.

ПрАТ «СК «Остра» має ліцензії на здійснення діяльності за видами страхування, іншими, ніж страхування життя.

Страховик не виконав попередній захід впливу Національного банку та не усунув порушення нормативу платоспроможності та достатності капіталу у строк до 4 червня 2021 року.

Порушення компанією цього нормативу триває понад півтора року (з 21 листопада 2019 року).

Також страховик не провів обов’язковий аудит річної фінансової звітності та не надав Національному банку аудиторський звіт щодо проведення обов’язкового аудиту фінансової звітності й аудиторський звіт про надання впевненості щодо річних звітних даних страховика за 2020 рік.

Крім того, компанія має два невиконаних заходи впливу попереднього регулятора (Нацкомфінпослуг) через недотримання нормативу платоспроможності та достатності капіталу.

Страховик має строк для усунення порушень, що стали підставою для тимчасової зупинки ліцензій, до 1 листопада 2021 року.

Додатково повідомляємо, що у першому півріччі 2021 року страховик зібрав 3,6 млн грн страхових платежів та виплатив 89 тис. грн страхових виплат. Частка ринку ПрАТ «СК «Остра» у першому півріччі 2021 року становила 0,01%.

ПрАСТ «Новий Дніпро» має ліцензію на здійснення діяльності зі страхування життя.

Страховик не виконав попередній захід впливу Національного банку та не усунув порушення нормативу платоспроможності та достатності капіталу у строк до 30 червня 2021 року.

Порушення компанією цього нормативу триває понад два з половиною роки (з 31 грудня 2018 року).

Страховик має чотири невиконаних заходи впливу попереднього регулятора (Нацкомфінпослуг) через недотримання нормативу платоспроможності та достатності капіталу.

Компанія має строк для усунення порушень, що стали підставою для тимчасової зупинки ліцензії, до 27 вересня 2021 року.

Додатково повідомляємо, що у першому півріччі 2021 року страховик зібрав 5,6 млн грн страхових платежів та виплатив 2,5 млн грн страхових виплат. Частка ринку ПрАСТ «Новий Дніпро» у першому півріччі 2021 року за страховими резервами становила 0,007%.

ПрАСТ «Астро-Дніпро» має ліцензію на здійснення діяльності зі страхування життя.

Страховик не виконав попередній захід впливу Національного банку та не усунув порушення нормативу платоспроможності та достатності капіталу у строк до 30 червня 2021 року.

Порушення компанією цього нормативу триває понад два з половиною роки (з 31 грудня 2018 року).

Також страховик має чотири невиконаних заходи впливу попереднього регулятора  (Нацкомфінпослуг) через недотримання нормативу платоспроможності та достатності капіталу.

Компанія має строк для усунення порушень, що стали підставою для тимчасової зупинки ліцензії,  до 27 вересня 2021 року.

Додатково повідомляємо, що у першому півріччі 2021 року страховик зібрав 33 тис. грн страхових платежів та не здійснював страхових виплат. Частка ринку ПрАСТ «Астро-Дніпро»  у першому півріччі 2021 року за страховими резервами становила 0,002%.

Усі вищезазначені рішення про застосування заходів впливу набирають чинності 28 серпня 2021 року.

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини