Звичайна версія сайту

Регулятор унормував взаємодію інкасаторських компаній з банками під час роботи з готівкою

Національний банк України поширив на інкасаторські компанії, що здійснюють оброблення та зберігання готівки, вимоги щодо ведення касових операцій банками в Україні.

Тобто інкасаторські компанії здійснюватимуть взаємодію з Національним банком України, іншими банками та клієнтами банків за правилами роботи з готівкою, що діють для банків.

Таке рішення регулятора сприятиме подальшому переходу до делегованої моделі організації готівкового обігу та поширенню міжнародного досвіду роботи СІТ-компаній в Україні.

Це дасть можливість врегулювати діяльність інкасаторських компаній на ринку готівкового обігу, а також підвищити якість готівки національної валюти в обігу.

Зокрема, інкасаторська компанія зобов’язана:

  • забезпечувати оброблення готівки в спеціально обладнаному приміщенні інкасаторської компанії;
  • здійснювати контроль за платіжністю і справжністю банкнот та монет із використанням відповідного обладнання (приладів) під час приймання та оброблення готівки;
  • визначати платіжність банкнот та монет.

Крім того, Національний банк удосконалив послідовність здавання готівки національної валюти, включаючи обов’язкове вивезення не придатних до обігу банкнот і монет:

  • до уповноважених банків/інших банків ‒ на договірних умовах;
  • до Національного банку ‒ згідно з Єдиним договором банківського обслуговування.

Про це йдеться у постанові Правління Національного банку України від 31 березня 2020 року № 43 "Про затвердження Змін до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні", що набирає чинності з 01 червня 2020 року.

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини