Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Робота СЕП у режимі 23/7 розпочнеться з 03 серпня 2020 року

Робота СЕП у режимі 23/7 розпочнеться з 03 серпня 2020 року

Система електронних платежів Національного банку України (далі – СЕП) переходить на розширений регламент роботи з 03 серпня 2020 року.

Це передбачає доступність системи для проведення міжбанківських платежів 23 години на добу 7 днів на тиждень (23/7). Така новація дасть можливість проводити чутливі до часу платежі, а також сприятиме розширенню доступу клієнтів до фінансових послуг та зростанню частки безготівкових розрахунків.

Відповідне рішення від 18 червня 2020 року № 408 прийняло Правління Національного банку України.

Попередньо старт роботи СЕП у режимі 23/7 планувався через 30 календарних днів після завершення карантину*. Це було зумовлено розумінням труднощів, які виникли у персоналу банків через обмеження.

Проте на сьогодні в Україні запроваджено адаптивну модель карантину. Тому Національний банк встановив конкретний термін запровадження роботи СЕП у режимі 23/7, щоб учасники системи могли прогнозувати та оптимально планувати свою діяльність в умовах карантину.

Водночас виконання банками міжбанківського переказу коштів через СЕП у режимі 23/7 є добровільною опцією. Банки самостійно прийматимуть рішення щодо часу початку та завершення роботи в СЕП на підставі власних потреб та потреб своїх клієнтів.

Нагадаємо, що робота СЕП у режимі 23/7 стане першим етапом для переходу СЕП на цілодобовий режим роботи.

 

 *установленого постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COV1D-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2"

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини