Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Розроблено модельний статут кредитної спілки

Розроблено модельний статут кредитної спілки

Національний банк України оприлюднює для обговорення проєкт модельного статуту кредитної спілки (далі – Проєкт).

Проєкт розроблено відповідно до вимог Закону України “Про кредитні спілки” (далі – Закон про кредитні спілки) з метою спрощення процесу розроблення та затвердження статуту кредитними спілками.

Після введення в дію Закону про кредитні спілки учасники цього ринку зможуть здійснювати діяльність на підставі власної редакції статуту або на підставі модельного статуту, затвердженого Національним банком.

Модельний статут визначатиме основні положення та міститиме як рекомендовані положення для кредитних спілок за замовчуванням, так і положення, які кредитні спілки можуть обирати залежно від специфіки власної бізнес-моделі.

Проєкт не є регуляторним актом та не передбачає обов’язку кредитних спілок здійснювати діяльність відповідно до модельного статуту або приводити свою діяльність у відповідність до нього. Здійснення діяльності на підставі модельного статуту є правом кредитної спілки. Кожна кредитна спілка самостійно вирішуватиме, на підставі якого установчого документа продовжувати власну діяльність.

Ознайомитися з матеріалами до обговорення можна за посиланням: Проєкт постанови Правління Національного банку України “Про затвердження модельного статуту кредитної спілки”.

Зауваження та пропозиції до Проєкту приймаються до 15 грудня 2023 року на електронну адресу: [email protected].

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини