Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Ще один поручитель ПриватБанку виконав зобов’язання перед Національним банком за мировою угодою, погасивши заборгованість банку за рефінансуванням

Ще один поручитель ПриватБанку виконав зобов’язання перед Національним банком за мировою угодою, погасивши заборгованість банку за рефінансуванням

1 жовтня 2019 року ТОВ "Арлан" виконало зобов’язання перед Національним банком за мировою угодою, частково погасивши заборгованість ПриватБанку за кредитом рефінансування.

Нагадаємо, у травні 2018 року Національний банк подав до Господарського суду Дніпропетровської позовну заяву про звернення стягнення на нерухоме майно, що належить ТОВ "Арлан". Це майно було передано в іпотеку як забезпечення зобов’язань АТ КБ "Приватбанк" за кредитом рефінансування.

18 вересня 2019 року Центральний апеляційний господарський суд затвердив мирову угоду між Національним банком України та ТОВ "Арлан". Згідно з мировою угодою, ініціатором якої виступило ТОВ "Арлан", останнє зобов’язувалось погасити заборгованість ПриватБанку за кредитом рефінансування в сумі, що дорівнює ринковій вартості іпотечного майна.

Це вже другий приклад вирішення судового спору з майновим поручителем за кредитними зобов’язаннями АТ КБ "Приватбанк" через укладання мирової угоди. Уперше мирова угода між Національним банком України та АТ "Нікопольський завод феросплавів" була затверджена Господарським судом Дніпропетровської області 28 серпня 2019 року. А вже 06 вересня 2019 року АТ "Нікопольський завод феросплавів" достроково виконало зобов’язання перед Національним банком за цією мировою угодою, погасивши заборгованість ПриватБанку за кредитом рефінансування в сумі, що дорівнює ринковій вартості заставного майна заводу.

Довідково

У 2018 році Національний банк подав 148 позовів проти колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського (фінансового поручителя) та пов’язаних з ним 32 компаній – майнових поручителів про стягнення близько 10 млрд грн.

Мета позовів – забезпечити погашення кредитів рефінансування, які Національний банк надав ПриватБанку в період між 2008 та 2015 роками. Загалом позови спрямовані на погашення заборгованості за п'ятьма кредитними угодами.

Cуди вже ухвалили 21 рішення на користь Національного банку про звернення стягнення на предмети іпотеки за зобов’язаннями ПриватБанку на загальну суму 1,2 млрд грн, 18 з яких набрали законної сили, а виконавчі документи були направлені в органи Державної виконавчої служби для примусового виконання.

На сьогодні на різних етапах судових розглядів перебуває ще понад дві сотні подібних справ не лише відносно ПриватБанку, а й банків, які свого часу були визнані неплатоспроможними та досі не виконали власні зобов’язання за кредитами рефінансування.

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини