Звичайна версія сайту
СЕП забезпечуватиме платежі банків без вихідних. Депозитарій НБУ працюватиме 07 та 08 березня 2022 року

СЕП забезпечуватиме платежі банків без вихідних. Депозитарій НБУ працюватиме 07 та 08 березня 2022 року

Національний банк скасував перенесення роботи банківської системи з понеділка 07 березня на суботу 12 березня 2022 року. Таким чином 07 березня 2022 року встановлено робочим днем банківської системи і система електронних платежів Національного банку (СЕП) 07 – 08 березня 2022 року працюватиме та забезпечуватиме платежі банків у звичайному режимі.

Таке рішення зумовлене необхідністю забезпечити проведення міжбанківських переказів в умовах воєнного стану.

З метою забезпечення громадян банківськими послугами в умовах воєнного стану в Україні банки повинні забезпечити роботу своїх відокремлених підрозділів (філій, відділень) без вихідних.

Отже, міжбанківські перекази через СЕП здійснюватимуться:

  • у період із 05 до 07 березня 2022 року – датою банківського дня 07 березня 2022 року;
  • 08 березня 2022 року – датою банківського дня 08 березня 2022 року.

Відповідні норми містить постанова Правління Національного банку від 04 березня 2022 року № 35 «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 16 грудня 2021 року № 142 та регламент роботи систем електронних платежів та депозитарного обліку Національного банку України».

Цією постановою також визначено, що система депозитарного обліку депозитарію Національного банку та депозитарної установи Національного банку 07 та 08 березня 2022 року працюватиме у звичайному режимі. Такий режим роботи запроваджено з метою надання максимальних можливостей для широкого кола учасників ринку та нерезидентів для придбання облігацій воєнного часу, емітованих урядом України.

Крім того, НПС «ПРОСТІР» також працюватиме у штатному режимі та буде здійснювати кліринг та розрахунки між учасниками системи в цей період.

На сьогодні СЕП працює без перебоїв, у штатному режимі відповідно до раніше встановленого технологічного регламенту (23 години на добу). Тобто учасники СЕП мають змогу здійснювати міжбанківські платежі майже цілодобово та сім днів на тиждень, ураховуючи власні потреби, потреби своїх клієнтів, а також керуючись нормами законодавства України.

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини