Звичайна версія сайту
Шести фінансовим установам відкликано ліцензії

Шести фінансовим установам відкликано ліцензії

Національний банк України застосував заходи впливу до шести учасників ринку небанківських фінансових послуг – одного ломбарду та п’яти фінансових компаній.

Таке рішення 27 серпня 2021 року ухвалив Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг (далі – Комітет).

Національний банк 2 липня 2021 року застосував до зазначених фінансових установ заходи впливу через неподання звітності за перший квартал 2021 року. Так, регулятор тимчасово зупинив їм ліцензії на надання фінансових послуг.

Станом на 27 серпня 2021 року ці учасники ринку небанківських фінансових послуг не виконали зазначене рішення Національного банку та не усунули порушення, які стали причиною для тимчасового зупинення всіх ліцензій. Тобто установи не подали до Національного банку:

  • звітність за І квартал 2021 року; 
  • звіт про усунення порушення і належним чином засвідчені документи, що підтверджують усунення порушення.

Відповідно 27 серпня Національний банк був вимушений знову застосувати заходи впливу до цих шести учасників ринку небанківських фінансових послуг.

Так, ПТ “ЛОМБАРД “ІЗІЛОН” ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ “ІЗІЛОН” І КОМПАНІЯ” (ЄДРПОУ 41081620) відкликано (анульовано) ліцензію на надання коштів у позику, зокрема і на умовах фінансового кредиту.

Також відкликано (анульовано) всі ліцензії на провадження діяльності із надання фінансових послуг п’яти фінансовим компаніям. Йдеться про: ТОВ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «ВІРТУОЗ» (ЄДРПОУ 42253561), ТОВ «БУРЛІНК ЛТД» (ЄДРПОУ 42910358), ТОВ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «ФІН-ІНВЕСТ» (ЄДРПОУ 42681905), ТОВ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «ІНТЕРНАЛ ФІНАНС» (ЄДРПОУ 43328407) та ТОВ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «СЕКВЕНЦІЯ» (ЄДРПОУ 40094618).

Рішення про застосування заходів впливу набирають чинності з 28 серпня 2021 року. Із цієї дати зазначені установи втрачають право здійснювати діяльність із надання фінансових послуг, що потребує відповідної ліцензії.

Зокрема, втрачається право: 

  • укладати договори (продовжувати строк діючих договорів) про надання фінансових послуг із клієнтами щодо виду фінансових послуг, на провадження яких були видані ліцензії;
  • укладати договори (уносити зміни до діючих договорів) про надання фінансових послуг, що мають як наслідок збільшення їх зобов’язань перед клієнтами щодо виду фінансових послуг, на провадження яких були видані ліцензії.

Водночас відкликання ліцензій не припиняє обов’язку фінансових установ виконувати свої зобов’язання за договорами з клієнтами щодо зазначених в рішеннях Комітету видів фінансових послуг, укладеними до дати набрання чинності рішеннями про відкликання ліцензій.

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини