Перейти до вмісту
Спрощено процедуру ініціювання платежів у відкритому банкінгу

Спрощено процедуру ініціювання платежів у відкритому банкінгу

Національний банк зменшив перелік обов’язкових реквізитів, які повинна містити платіжна інструкція, що оформлюється на стороні надавача платіжних послуг з ініціювання платіжної операції (PISP) у межах відкритого банкінгу.

Відповідні зміни внесені до Положення про відкритий банкінг в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 25.07.2025 № 80 (далі – Положення № 80).

Їх мета – спростити для користувачів використання послуг у відкритому банкінгу.

Відповідно до оновленої вимоги пункту 24 розділу ІІ Положення № 80 скасовано вимогу до надавача платіжних послуг з ініціювання платіжної операції (PISP) щодо заповнення реквізиту платіжної інструкції «найменування надавача платіжних послуг отримувача».

Натомість реквізит платіжної інструкції «найменування надавача платіжних послуг отримувача» заповнюватиметься на стороні надавача платіжних послуг з обслуговування рахунку (ASPSP) згідно з вимогами пункту 26 розділу ІІ Положення № 80.

У результаті платіжна інструкція платника міститиме усі обов’язкові реквізити, визначені в пункті 37 розділу ІІ Інструкції про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 29 липня 2022 року № 163 (зі змінами).

Зміни до Положення № 80 затверджено постановою Правління Національного банку України від 31 березня 2026 року № 32, що набирає чинності з 03 квітня 2026 року.

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини