Перейти до вмісту

Тенденції травня: зростання кредитування населення у гривні та подальше зниження роздрібних процентних ставок банків

За підсумками травня 2017 року грошова маса майже не змінилася та становила 1088.7 млрд. грн. Незначне зниження залишків за депозитами частково було компенсоване зростанням готівкових коштів в обігу поза банками. Про це свідчать попередні дані «Грошово-кредитної статистики» за травень 2017 року.

Залишки за депозитами в національній валюті за підсумками травня залишилися практично на рівні попереднього місяця. При цьому гривневі депозити бізнесу зросли на 0.1%, незважаючи на те, що на травень припадає квартальна сплата податків. Залишки коштів на депозитних рахунках домашніх господарств у національній валюті після суттєвого зростання у квітні (на 4.2% м/м) у травні незначно скоротилися – на 0.3% м/м. Валютні депозити у доларовому еквіваленті знизилися на 0.1% м/м.

Кредитний портфель банків за підсумками травня дещо скоротився. Це насамперед зумовлено зниженням залишків кредитів у іноземній валюті (через ефекти переоцінки на тлі подальшого зміцнення курсу гривні по відношенню до долара США). Водночас залишки за кредитами в національній валюті також незначно скоротилися (на 0.2% м/м) за рахунок кредитів корпоративному сектору. При цьому залишки за кредитами, наданими домашнім господарствам у національній валюті, продовжили зростати, прискорившись до 1.7% м/м.

Відновлення Національним банком циклу пом’якшення монетарної політики з середини квітня 2017 року, а також сприятлива ситуація на валютному ринку зумовили подальше зниження роздрібних ринкових ставок банків. У травні продовжилося поступове здешевлення вартості кредитів, наданих корпоративному сектору. За підсумками місяця вартість гривневих кредитів бізнесу зменшилася на 0.3 в. п., а з початку року – на 2.7 в. п. до 14.1% річних. Водночас продовжувала знижуватися і вартість банківських депозитних продуктів для населення. За підсумками травня відсоткова ставка за гривневими вкладами населення зменшилася на 0.6 в. п. до 12.2% річних, а в іноземній валюті – на 0.3 в. п. до 3.4% річних.

Детальніше про основні тенденції на грошово-кредитному ринку у травні 2017 року читайте у "Макроекономічному та монетарному огляді" (червень 2017).

Довідково

Дані щодо кредитів та депозитів, що публікуються на сторінці "Грошово-кредитна та фінансова статистика" у розрізі секторів економіки, відрізняються від даних "Огляду банківського сектору" на сторінці "Публікації", в якому:

  • охоплюються банки, що були платоспроможними на звітну дату (за виключенням неплатоспроможних банків), якщо не вказано інше;
  • охоплюються банки з урахуванням філій в межах, а також філій за межами України;
  • відображаються кредити, надані клієнтам-резидентам та нерезидентам, а також кредити, надані банкам-резидентам та нерезидентам (у тому числі розміщені кошти);
  • відображаються депозити (кошти) клієнтів-резидентів та нерезидентів, а також депозити банків-резидентів та нерезидентів (у тому числі отримані кредити);
  • дані скориговані на резерви за активними операціями, якщо не вказано інше.

 

Теги:

Теги:

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини