Перейти до вмісту
У червні десять небанківських фінансових установ виключено з реєстрів, дві установи – включено

У червні десять небанківських фінансових установ виключено з реєстрів, дві установи – включено

Кількість учасників небанківського фінансового ринку в червні зменшилася з 820  (станом на 01 червня 2025 року) до 812 (станом на 01 липня 2025 року). Кількість банків залишилась незмінною – 60.

Упродовж червня із реєстрів за ініціативою заявника виключено три кредитні спілки, примусово виключено шість фінансових компаній та один ломбард. Водночас до реєстрів  було включено одного страхового та/або перестрахового брокера та одного колектора.

Крім того, у червні Національний банк зупинив дію ліцензій восьми кредитним спілкам. Також було анульовано добровільно (на підставі поданих заяв) ліцензії чотирьом фінансовим компаніям, одному ломбарду та трьом кредитним спілкам. Водночас примусово анульовано ліцензію двом фінансовим компаніям.

Станом на 01 липня 2025 року на ринку небанківських фінансових послуг працювали 432 фінансові компанії (було 438), 52 страховики non-life (кількість не змінилась), 10 life-страховиків (кількість не змінилася), один страховик зі спеціальним статусом, 105 ломбардів (було 106), 93 кредитні спілки (було 96), один лізингодавець (кількість не змінилася), 44 страхових брокери (було 43) та 74 колекторських компанії (було 73).

Кількість банківських груп (15) на ринку не змінилася. Кількість небанківських фінансових груп у червні також залишилася незмінною (40).

На платіжному ринку діє 15 платіжних систем, створених резидентами, ураховуючи державні (кількість не змінилася), та 12 міжнародних (було 14).

Водночас на ринку надавачів фінансових платіжних послуг працюють 18 платіжних установ (кількість не змінилася), 12 фінансових установ, що мають право на надання платіжних послуг (кількість не змінилася), один банк ‒ емітент електронних грошей (кількість не змінилася) та один оператор поштового зв’язку (кількість не змінилася).

До інших суб’єктів, що діють на платіжному ринку, належать 48 комерційних агентів (було 50) та 31 технологічний оператор платіжних послуг (кількість не змінилася). Інформація про всіх учасників платіжного ринку міститься тут.

Упродовж червня до Національного банку надійшло 239 запитів від учасників ринку щодо реєстраційних та ліцензійних дій. Кількість запитів стосовно фінансових компаній, ломбардів та лізингодавців становила 153, страховиків – 37, кредитних спілок і колекторських компаній – 17, банків – 31, операторів платіжних послуг – один.

Довідково зазначаємо, що протягом червня 2025 року Комітетом НБУ прийнято одне рішення про видачу сертифіката НБУ на право здійснення тимчасової адміністрації небанківської фінансової установи.

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини