Перейти до вмісту
У жовтні банки продовжували нарощувати кредитування населення та активно залучали гривневі кошти підприємств

У жовтні банки продовжували нарощувати кредитування населення та активно залучали гривневі кошти підприємств

У жовтні, як і в попередні періоди, банки продовжували активно кредитувати населення – обсяг гривневих кредитів фізичних осіб зріс на 2,2% до 131,4 млрд грн. В цілому кредитний портфель банків у національній валюті в жовтні збільшився на 0,5% до 618,8 млрд грн. Про це свідчать попередні дані "Грошово-кредитної статистики" за жовтень 2018 року.

Бізнес надавав перевагу кредитам в іноземній валюті – їх обсяг у доларовому еквіваленті збільшився на 1,5% до 14,9 млрд дол. США, тоді як обсяг кредитів у національній валюті залишився практично на рівні попереднього місяця і становив 485 млрд грн.

Впродовж жовтня корпоративний сектор збільшив свої депозити у національній валюті – на 1,1% до 246,4 млрд грн, при тому що обсяг залишків валютних депозитів бізнесу скорочувався (на 2% до 5,2 млрд дол. США).

Обсяг валютних депозитів населення (в доларовому еквіваленті) зріс на 1% до 8,7 млрд дол. США. В той же час, скорочувався обсяг коштів населення у національній валюті - на 0,8% до 256,8 млрд грн.

Зростання залишків на гривневих депозитах бізнесу може пояснюватися високими процентними ставками, особливо привабливими на тлі зміцнення гривні. Так, у жовтні ставки за гривневими депозитами для корпоративного сектору продовжували зростати (на 0,6 в. п. до 13,6% річних). У результаті збільшилась різниця між ставками за гривневими та валютними депозитами бізнесу. Ставки за гривневими депозитами фізичних осіб також зросли, хоча й помірніше (на 0,3% до 11,0% річних).

Вартість гривневих кредитів у жовтні мала різноспрямовану динаміку – для корпоративного сектору вона незначно знизилася, тоді як для фізичних осіб продовжувала зростати.

Динаміка гривневих ставок банків, крім трансмісії від підвищення облікової ставки у вересні та попередні періоди, відображала вплив кон’юнктурних та статистичних чинників. Серед них - посилення конкуренції за клієнтів банків, подальше зростання попиту на кредити з боку населення, а також зміну обліку певними банками окремих кредитних продуктів.

Детальніше про основні тенденції грошово-кредитного ринку у жовтні 2018 року читайте наприкінці місяця у "Макроекономічному та монетарному огляді" (листопад 2018).

Довідково:

Дані щодо кредитів та депозитів, що публікуються на сторінці "Грошово-кредитна та фінансова статистика" у розрізі секторів економіки, відрізняються від даних "Огляду банківського сектору" на сторінці "Публікації", в якому:

  • охоплюються банки, що були платоспроможними на звітну дату (за виключенням неплатоспроможних банків), якщо не вказано інше;
  • охоплюються банки з урахуванням філій в межах, а також філій за межами України;
  • відображаються кредити, надані клієнтам-резидентам та нерезидентам, а також кредити, надані банкам-резидентам та нерезидентам (у тому числі розміщені кошти);
  • відображаються депозити (кошти) клієнтів-резидентів та нерезидентів, а також депозити банків-резидентів та нерезидентів (у тому числі отримані кредити);
  • дані скориговані на резерви за активними операціями, якщо не вказано інше.

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини