Національний банк України підбив підсумки першого місяця використання функціоналу Matching торгівельно-інформаційної системиБлумберг при проведенні валютних інтервенцій.
Так, у квітні цього року 15 із 17 інтервенцій проходили з використанням нового функціоналу. Найбільш активно – 12 разів – проводились інтервенції за найкращим курсом, під час яких Національний банк укладав угоди за тим курсом, який банки заявили через новий функціонал. Також три рази проводилася інтервенція за єдиним курсом.
За підсумками першого місяця використання функціоналу Matching Національний банк через нього викупив на міжбанківському валютному ринку 226 млн дол. США і продав 24 млн дол. США. Зокрема, під час інтервенцій за найкращим курсом куплено 146 млн дол. США і продано 24 млн дол. США. Під час інтервенцій за єдиним курсом куплено 80 млн дол. США.
Загалом Національний банк у квітні 2018 року купив майже 327 млн дол. США і продав 24 млн дол. США.
Як зазначив директор Департаменту відкритих ринків Національного банку Сергій Пономаренко, за перший місяць роботи новий функціонал продемонстрував ефективну роботу. «Функціонал Matching дозволяє відстежувати стан ринку в режимі реального часу, а також надає НБУ можливість брати участь в торгах анонімно та «на загальних підставах». Це дозволяє укладати угоди за найкращими цінами, які банки ставлять для всіх учасників торгової платформи. Більше того, функціонал Matching дає можливість побачити «глибину» ринку, оскільки він відображає не лише найкращі котирування, але всі заявки на купівлю і продаж в розрізі курсу і обсягу, що дає розуміння існуючого співвідношення попиту і пропозиції», – підкреслив Сергій Пономаренко.
Перший місяць використання функціоналу Matching показав, що найактивніший час торгів припадає на період з 10:00 до 13:00. У цей час, зазвичай, спред між заявками на купівлю і на продаж валюти становить одну – півтори копійки.
Нагадаємо, з 2 квітня 2018 року у оновленому Положенні про порядок та умови торгівлі іноземною валютою передбачено можливість проведення інтервенцій шляхом використання функціоналу Matching для укладання угод в торговельно-інформаційних системах. Новий функціонал має низку переваг, в тому числі, оперативність та прозорість у проведенні Національним банком інтервенцій, оскільки уMatching Національний банк обирає не контрагента, а котирування, що відповідає критеріям інтервенції. Наразі до нового функціоналу підключено 25 банків.
У той же час, разом з функціоналом Matching Національний банк продовжує здійснювати валютні інтервенції і через ті функціонали, що використовувалися досі. Спосіб, яким Національний банк здійснює інтервенції, визначається поточними умовами, які формуються на валютному ринку, та метою проведення інтервенцій.
Нагадаємо, що у ІІ кварталі 2018 року Національний банк заявив про намір купувати до 10 млн дол. США на міжбанківському валютному ринку на день для нарощування міжнародних резервів. Минулого тижня НБУ тричі виходив на ринок із зазначеною метою, купивши загалом 30 млн дол. США.