Перейти до вмісту

У Національному банку відбудеться відкритий дослідницький семінар щодо теорій створення грошей в економіці

Національний банк України продовжує серію відкритих дослідницьких семінарів та запрошує усіх зацікавлених осіб долучитися до участі у черговому семінарі, який відбудеться 29 квітня 2016 року о 14:00. Професор Університету Бергену (Норвегія) Девід Уіт, який спеціалізується на динамічних економічних системах, презентуватиме результати проведеного дослідження: "Погляд на пропозицію грошей як на ендогенну реакцію в моделі узгодження запасів-потоків" ("Endogenous Feedback Perspective on Money in a Stock-Flow Consistent Model").

Автор дослідження розглядає ендогенні теорії створення грошей. Екзогенні теорії, які сьогодні домінують в учбових матеріалах з економіки, стверджують, що центральний банк визначає пропозицію грошей в економіці через грошовий мультиплікатор. Натомість, ендогенні теорії стверджують, що центральний банк контролює не пропозицію грошей, а лише їх ціну. Відповідно до таких теорій, пропозиція грошей є реакцією банківського сектору на попит на кредитні ресурси в економіці. Девід Уіт пропонує в якості консенсусу дефініцію ендогенних грошей, а також застосування динамічної симуляційної моделі створення грошей. Крім того, автор дослідження розглядає новий підхід до викладання ендогенних моделей грошей  студентам за допомогою динамічної симуляційної моделі, який він практикував у ISM University of Management and Economics у Литві.

З матеріалами дослідження можна ознайомитися за посиланням.

Робочою мовою семінару є англійська.

Для участі у семінарі необхідно подати заявку на електронну адресу: [email protected] до кінця дня 28 квітня 2016 рокузазначивши прізвище та ім’я учасника, місце роботи, контактні дані (телефон, e-mail). Враховуючи обмеженість місць, Національний банк залишає за собою право розгляду заявок та прийняття рішень щодо участі в роботі семінару кожного з заявників. Результати будуть повідомлені електронною поштою кожному з учасників до 29 квітня 2016 року, 11:00.

Адреса проведення семінару – м. Київ, вул. Інститутська 9, Центральний вхід, к. 206. При собі необхідно мати паспорт або інший документ, який посвідчує особу. Реєстрація учасників триватиме з 13:45 до 13:55.

Серію відкритих дослідницьких семінарів Національний банк України започаткував у липні 2015 року. Під час цих заходів представники академічних кіл, фахового та експертного середовища, міжнародних фінансових організацій, інших центральних банків та власне НБУ, мають змогу представити результати своїх дослідницьких проектів та обговорити їх у тісному експертному середовищі.

З метою подальшої організації дослідницьких семінарів запрошуємо до співпраці потенційних доповідачів для презентації результатів своїх досліджень з питань, що пов’язані з діяльністю Національного банку України та роботою фінансової системи. Пропозиції (разом з бажаною датою семінару, презентаційними матеріалами, резюме та/або проектом статей) необхідно подавати для подальшого розгляду до відділу досліджень Департаменту монетарної політики та економічного аналізу на електронні адреси [email protected] або [email protected].

Теги:

Теги:

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини