Перейти до вмісту
У Полтаві відбулися Дні фінансової обізнаності

У Полтаві відбулися Дні фінансової обізнаності

У Полтаві 19-20 квітня відбулося цьогорічне відкриття проекту "Дні фінансової обізнаності", спрямованого на підвищення фінансової грамотності українців.

Майже три тисячі жителів та гостей Полтави взяли участь у регіональних заходах цього проекту, організованих Національним банком спільно з Агентством США з міжнародного розвитку USAID у рамках проекту "Трансформація фінансового сектору в України".

Заходи проводилися у Полтавському національному технічному університеті ім. Ю. Кондратюка та Полтавському університеті економіки і торгівлі.

Протягом двох днів відвідувачі отримали можливість послухати 16 відкритих лекцій та 3 лекції для викладачів вишів про монетарну політику, банківський сектор, споживче кредитування, систему гарантування вкладів, інструменти інвестування, розкриття інформації на фондовому ринку, а також безпеку банківських вкладів.

Зокрема, заступник Голови НБУ Дмитро Сологуб розповів про стратегічні цілі і завдання центрального банку.

Крім того, лекторами виступили заступник директора департаменту фінансової стабільності НБУ Євген Дубогриз, керівник юридичного напрямку проекту USAID "Трансформація фінансового сектору" Тетяна Грищенко, а також представники Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Світлана Кулик та Вікторія Хоманець.

Також для відвідувачів було проведено:

  • 4 інтерактивні воркшопи для школярів і студентів;
  • 4 публічних дебатів для учнів та студентів на теми "Безготівкова економіка чи готівка?" і "Де краще зберігати гроші: в банці чи в банку?";
  • 4 тренінги з фінансової обізнаності для вразливих груп населення;
  • 63 екскурсії виїзною виставкою Музею грошей Національного банку з експозицією українських грошей та сучасних пам’ятних монет. Зокрема, вперше була продемонстрована ексклюзивна колекція монет, присвячена саме Полтаві та Полтавській області.

Відвідувачі також змогли переглянути ролики кампанії "Гривня – наш символ". Це – дев’ять графічних відеорозповідей про історичний й символічний зміст кожної банкноти з номінального ряду української валюти.

Сучасні інтерактивні технології були представлені спеціальним тематичним мобільним додатком, що наочно демонструє елементи захисту оновленої серії банкнот Національного банку України (100 та 500 гривень). Подібний додаток вперше створено в Україні силами фахівців Національного банку. Завантажити додаток можна із сайту Національного банку або скориставшись інформаційними стендами.

Довідково

"Дні фінансової обізнаності" – спільній проект Національного банку, Агентства США з міжнародного розвитку USAID у рамках проекту "Трансформація фінансового сектору" та міжнародної платіжної системи Visa.

Захід у Полтаві проводився в партнерстві з Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, Незалежною асоціацією банків України, Університетом банківської справи та Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.

Програму та розклад заходів у Полтаві дивіться тут.

"Дні фінансової обізнаності" вже відбулися в Одесі, Львові та Харкові у 2017 році. Участь у них взяло понад 7,5 тисяч осіб.

 

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини