Звичайна версія сайту
У Системі BankID НБУ запроваджуються тарифи для її учасників

У Системі BankID НБУ запроваджуються тарифи для її учасників

У Системі BankID НБУ з 01 лютого 2022 року запроваджуються тарифи на послуги, що надаються абонентам системи, зокрема за підключення та користування нею.

Попит на підключення до Системи BankID НБУ нових організацій, які надають громадянам України свої послуги віддалено, постійно зростає. Зважаючи на це, упровадження тарифів на послуги для абонентів системи, дасть змогу Національному банку продовжувати розвивати функціонал системи і водночас покривати витрати на її супроводження.

Так будуть запроваджені тарифи на послуги Національного банку1:

  • підключення до системи абонента – 2 500 грн;
  • підключення до системи додаткового абонентського вузла – 2 000 грн;
  • супроводження підключеного до системи абонента – 600 грн щомісяця;
  • оброблення системою кожного успішного підтвердження електронної дистанційної ідентифікації між абонентом-ідентифікатором та абонентом – надавачем послуг (платником за цією послугою є абонент – надавач послуг) – 0,10 грн.

Ці тарифи встановлюються Національним банком лише для учасників Системи BankID НБУ – банків та інших компаній, що надають комерційні послуги (тобто тарифи не стосуються користувачів – фізичних осіб). Водночас Національний банк залишає безоплатними послуги для абонентів, які приєднались у статусі абонента – надавача послуг виключно для надання некомерційних послуг.

Також абоненти, які приєдналися до Публічної пропозиції Національного банку на укладення договору приєднання до Системи BankID НБУ у статусі абонента – надавача послуг та/або абонента-ідентифікатора до 01 лютого 2022 року, оплату за послугу підключення до системи у відповідному статусі не здійснюватимуть.

Такі норми містить постанова Правління Національного банку України від 12 січня 2022 року № 2 "Про затвердження Змін до Тарифів на організаційні послуги та інші види послуг (операцій), що надаються (здійснюються) Національним банком України", яка набирає чинності з 01 лютого 2022 року.

Довідково

Сьогодні Система BankID НБУ налічує 134 абоненти: 39 банків-ідентифікаторів та 95 учасників – надавачів послуг.

З детальною інформацією про Систему BankID НБУ та умовами приєднання до неї можна ознайомитися за посиланням

Нагадаємо також,  що в липні 2020 року була впроваджена комерційна модель Системи BankID НБУ, яка передбачає отримання банкам-ідентифікаторам плати від абонентів – надавачів банківських, фінансових чи комерційних послуг за кожну успішну ідентифікацію користувача у розмірі 20 гривень. Адміністративні та державні послуги не тарифікуються. Для користувачів послуги системи, як і раніше, залишаються безкоштовними.

1 Тарифи зазначено без урахування ПДВ. Послуги підлягають оподаткуванню ПДВ.

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини