Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Українським волонтерам присвячена нова пам’ятна монета Національного банку (уточнено)
Українським волонтерам присвячена нова пам’ятна монета Національного банку (уточнено) (2)

Українським волонтерам присвячена нова пам’ятна монета Національного банку (уточнено)

Напередодні Міжнародного дня волонтера Голова Національного банку України Андрій Пишний презентував нову пам’ятну монету "Країна супергероїв. Дякуємо волонтерам!". Вона присвячена українським волонтерам, які донатять, організовують збори коштів, здобувають і доставляють техніку, спорядження, продукти, ліки, шукають і знаходять шляхи для вирішення найнагальніших потреб захисників та захисниць України.

"Від самого почату війни до волонтерства так чи інакше вже долучився кожен українець. Це настільки вже глибоко в нашому ДНК, що можна сміливо говорити: українці є нацією волонтерів. Тож нова пам’ятна монета – це наша вдячність волонтерам, які допомагали і продовжують допомагати військовим", – наголосив Андрій Пишний.

Під час презентації Голова Національного банку Андрій Пишний вручив пам’ятні монети волонтерці, керівниці проєкту "Птахи" Таті Кеплер, яка у 2022 році отримала відзнаку Президента України "Національна легенда України”. Після цього команда НБУ приєдналася до роботи волонтерів та допомогла укомплектувати тактично-військові аптечки.

"Волонтерство – це величезна підтримка для українських захисників. Навіть невеликий внесок – важливий і може врятувати чиєсь життя. Разом люди творять дива, і наші військові надзвичайно це цінують", – зауважила Тата Кеплер.

Основним мотивом дизайну пам’ятної монети "Країна супергероїв. Дякуємо волонтерам!" стало плетіння маскувальної сітки. "На аверсі монети ми бачимо символічні руки, що плетуть маскувальну сітку. Ми не знаємо чиї вони – жіночі, чоловічі, дитячі. Та це й неважливо. Адже кожен вплів свою стрічку в символічну маскувальну сітку, яка є образом нашої спільної дії та солідарності – бути поруч один з одним та власними руками робити спільну справу заради когось, заради всіх", – пояснив Голова Національного банку.

Придбати пам’ятну монету "Країна супергероїв. Дякуємо волонтерам!" можна буде з 06 грудня 2023 року в інтернет-магазині нумізматичної продукції Національного банку. Загалом через інтернет-магазин буде реалізовано 25 тисяч шт. пам’ятних монет, зокрема 10 тисяч шт. будуть доступні в перший день продажу.

Крім того, монети поступово реалізовуватимуться і банками-дистриб’юторами (АТ АБ "УКРГАЗБАНК", АТ "АБ "РАДАБАНК", АТ "ТАСКОМБАНК", АТ КБ "ПриватБанк") в міру їх відвантаження Банкнотно-монетним двором НБУ. Детальнішу інформацію про початок реалізації та точки продажу монет можна буде дізнатися на їхніх офіційних сайтах.

Довідково

Пам’ятна монета "Країна супергероїв. Дякуємо волонтерам!", введена в обіг 04 грудня 2023 року, продовжує серію "Безсмертна моя Україно".

Монету номіналом 5 гривень виготовлено з нейзильберу, категорія якості карбування – "спеціальний анциркулейтед", маса – 16,5 г, діаметр – 35,0 мм. Гурт монети – рифлений. Тираж – до 50 тисяч штук.

На аверсі монети в центрі на дзеркальному тлі розміщено стилізоване зображення рук під час плетіння маскувальної сітки, що символічно розкриває зміст волонтерства як однієї з багатьох форм допомоги й всебічної підтримки та є втіленням сили і єдності нації в часи надважких випробувань. 

На реверсі монети – стилізована карта України у вигляді маскувальної сітки як символу об’єднаної країни, що "переплетена" та згуртована задля досягнення спільної мети.

Дизайн монети створив молодий художник, студент Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури Олександр Резніков, який влітку цього року проходив практику в НБУ. Скульптор – Володимир Атаманчук.

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини