Перейти до вмісту

Валерія Гонтарева зустрілася з послами країн "Великої сімки"

10 листопада відбулася зустріч Голови Національного банку України Валерії Гонтаревої з послами країн «Великої сімки». На зустрічі були присутні Посол Європейського Союзу, Голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбіньскі, Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини в Україні доктор Крістоф Вайль, Надзвичайний і Повноважний Посол Італії в Україні Фабріціо Романо, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук, Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Шигекі Сумі, Надзвичайний і Повноважний посол США в Україні Джеффрі Пайєтт, Надзвичайний і Повноважний посол Великої Британії в Україні Джудіт Гаф та Перший радник Надзвичайного і Повноважного Посла Франції в Україні Фредерік де Туше.

Від Національного банку в зустрічі також брали участь перший заступник Голови Олександр Писарук, заступники Голови Владислав Рашкован та Олег Чурій, директор Департаменту міжнародних зв’язків Сергій Круглик.

Валерія Гонтарева розповіла послам про ситуацію, що складалася на фінансовому ринку України. «Це був perfect storm, і нам вдалося вийти з нього. Нині можемо з упевненістю сказати, що ситуація на банківському та фінансовому ринку стабілізувалася. Подальше співробітництво з МВФ посилить наші позиції та дасть змогу наростити міжнародні резерви, які наразі становлять близько 13 млрд. дол. США», – зазначила Голова Національного банку.

Перший заступник Голови Національного банку Олександр Писарук розповів про кроки Національного банку щодо забезпечення стабільності на банківському ринку. «З початку 2014 року ми вивели з ринку більше 60 банків. Етап очищення закінчився, і нині ми переходимо до перезавантаження банківської системи. До середини 2016 року банківський сектор буде прозорим, стабільним і достатньо капіталізованим для відновлення кредитування реального сектору», – зазначив Олександр Писарук.

Про трансформацію самого Національного банку розповів заступник Голови Національного банку Владислав Рашкован. «Національний банк позбувається непрофільних активів та передає непрофільні функції на аутсорсинг, ми змінюємо організаційну структуру і максимально централізуємо її», – зазначив Владислав Рашкован та підкреслив, що український регулятор запозичує досвід кращих центральних банків світу. Зокрема плідно співпрацює із центральними банками Сполучених Штатів Америки, Франції та Англії.

Посли цікавилися ситуацією на валютному ринку та планами щодо зняття валютних обмежень.

«Ми знаходимося на першій стадії поступової валютної лібералізації. За нашими оцінками, якщо ситуація буде сприятливою, ми зможемо зняти адміністративні обмеження вже в середині наступного року», – зазначив заступник Голови Національного банку Олег Чурій.

Дії Національного банку знайшли підтримку в послів. Вони зауважили, що Національним банком проведено значну роботу щодо очищення банківської системи та побажали йому успіхів у реформуванні фінансової системи.

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини