Звичайна версія сайту
Верховний Суд остаточно підтвердив законність виведення з ринку ПАТ КБ "ТК Кредит"

Верховний Суд остаточно підтвердив законність виведення з ринку ПАТ КБ "ТК Кредит"

Верховний Суд 22 грудня 2022 року відмовив акціонеру ПАТ КБ "ТК Кредит" у перегляді за виключними обставинами постанови Верховного Суду від 20 листопада 2018 року. Згаданою постановою було залишено в силі рішення судів попередніх інстанцій про правомірність рішень Національного банку про віднесення ПАТ КБ "ТК Кредит" до категорії неплатоспроможних та його ліквідацію за непрозору структуру власності.

Ухвала Верховного Суду в зазначеній справі є остаточною та оскарженню не підлягає.

Позивачем у цій справі був акціонер ПАТ КБ "ТК Кредит" – ТОВ "Торговий дім "Еко-вугілля України" (9,9982% акцій).

"Національний банк вітає законне та обґрунтоване рішення суду найвищої інстанції. Верховний Суд, всебічно дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що постанова Верховного Суду від 20 листопада 2018 року не підлягає перегляду за виключними обставинами. Отже, суд вкотре підтвердив законність рішень регулятора про віднесення банку "ТК Кредит" до категорії неплатоспроможних та його ліквідацію за непрозору структуру власності", – зазначив начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту Національного банку України Віктор Григорчук.

Нагадаємо, Донецький окружний адміністративний суд 05 вересня 2016 року повністю відмовив у задоволенні позову ТОВ "Торговий дім "Еко-вугілля України" до Національного банку щодо скасування рішення регулятора про віднесення банку до категорії неплатоспроможних та його ліквідацію за непрозору структуру власності.

Позивач оскаржив це судове рішення в апеляційному порядку. Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 24 жовтня 2016 року апеляційну скаргу акціонера ПАТ КБ "ТК Кредит" було залишено без задоволення, а постанову Донецького окружного адміністративного суду – без змін.

Рішення судів першої та апеляційної інстанцій позивач оскаржив у касаційному порядку. Постановою Вищого адміністративного суду України від 20 квітня 2017 року касаційну скаргу акціонера ПАТ КБ "ТК Кредит" було задоволено повністю, зокрема скасовано рішення судів першої та апеляційної інстанцій, а позовну заяву задоволено повністю.

Не погодившись із постановою Вищого адміністративного суду, Національний банк у липні 2017 року подав заяву до Верховного Суду України про її перегляд у зв’язку з неоднаковим застосуванням судами касаційної інстанції тих самих норм матеріального права, що спричинило ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах (у попередній редакції Кодексу адміністративного судочинства України).

Верховний Суд 20 листопада 2018 року задовольнив заяву  Національного банку про перегляд постанови Вищого адміністративного суду України від 20 квітня 2017 року у справі за позовом акціонера ПАТ КБ "ТК Кредит" – ТОВ "Торговий дім "Еко-вугілля України" до Національного банку. Верховний Суд скасував дану постанову та залишив в силі рішення судів попередніх інстанції, якими в задоволенні позову ТОВ "Торговий дім "Еко-вугілля України" було відмовлено повністю.

Довідково

ПАТ КБ "ТК Кредит" визнано неплатоспроможним 09 лютого 2016 року через непрозорість структури власності. Рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ КБ "ТК Кредит" Національний банк ухвалив 07 квітня 2016 року.

Національний банк ухвалив рішення про виведення з ринку п’яти банків за непрозору структуру власності. Усі рішення регулятора про виведення банків з ринку за непрозору структуру власності є чинними, а правомірність тих рішень, які оскаржувалися в суді, підтверджена судами.

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини