Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Верховний Суд підтвердив законність рішення Національного банку про застосування заходу впливу до АТ "БАНК "ПОРТАЛ"

Верховний Суд підтвердив законність рішення Національного банку про застосування заходу впливу до АТ "БАНК "ПОРТАЛ"

Верховний Суд України у березні 2020 року відмовив у задоволенні вимог позивача щодо оскарження рішення Національного банку про застосування заходу впливу до АТ "БАНК "ПОРТАЛ" та залишив в силі рішення судів попередніх інстанцій щодо відмови в задоволенні аналогічних позовних вимог.

Суть справи полягає у тому, що у вересні 2017 року Національний банк ухвалив рішення про накладення на АТ "БАНК "ПОРТАЛ"  штрафу у розмірі 1 250 000 гривень за здійснення ризикової діяльності у сфері фінансового моніторингу.

Банк звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва із адміністративним позовом про визнання цього рішення протиправним та його скасування.

Всебічно розглянувши матеріали справи, Окружний адміністративний суд міста Києва прийняв рішення про відмову у задоволенні адміністративного позову.

Зазначене судове рішення було оскаржено банком в апеляційному порядку до Шостого апеляційного адміністративного суду, який відмовив у задоволенні позовних вимог банку, а рішення суду першої інстанції залишив без змін.

Не погоджуючись з рішенням судів попередніх інстанцій позивач звернувся до Верховного Суду України із відповідною касаційною скаргою, яку судом касаційної інстанції було залишено без задоволення, а рішення судів попередніх інстанцій – без змін.

Нагадаємо, що відповідно до статті 60 Директиви (ЄС) 2015/849 від 20 травня 2015 р. про запобігання використанню фінансової системи для відмивання грошей та фінансування тероризму держави забезпечують опублікування інформації щодо прийнятих їх компетентними органами рішень про застосування адміністративного покарання чи заходу за порушення вимог законодавства у сфері фінансового моніторингу, а також - про оскарження таких рішень та будь-яку подальшу інформацію про результати такого оскарження. Україна зобов’язана імплементувати вказану Директиву та здійснювати публікування такої інформації відповідно до зобов’язань перед ЄС (відповідно до Угоди про асоціацію) та МВФ.

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини