Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Верховний Суд підтвердив законність виведення з ринку ПАТ "Діамантбанк"

Верховний Суд підтвердив законність виведення з ринку ПАТ "Діамантбанк"

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду 29 листопада 2023 року залишив у силі рішення судів першої та апеляційної інстанцій про правомірність рішення Національного Банку про віднесення ПАТ "Діамантбанк" до категорії неплатоспроможних.

Позивачем у цій справі виступав власник істотної участі ПАТ "Діамантбанк" – ТОВ "ПФК "Енергоінвест".

"Національний банк вітає законне та обґрунтоване рішення Верховного Суду,  яким підтверджено правомірність рішення про виведення Діамантбанку з ринку. Постанова Верховного Суду є остаточною і оскарженню не підлягає", – зазначив начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту Національного банку Віктор Григорчук.

Нагадуємо, що Правління Національного банку України 24 квітня 2017 року прийняло рішення № 264-рш/БТ "Про віднесення ПАТ "Діамантбанк" до категорії неплатоспроможних".

Основною підставою для такого рішення був факт зменшення нормативів капіталу банку менше ніж до однієї третини від мінімального рівня, встановленого нормативно-правовими актами Національного банку, а також те, що банк не виконав у відповідний строк план реструктуризації, яким було передбачено здійснення заходів для його докапіталізації.

ТОВ "ПФК "Енергоінвест" у вересні 2017 року звернулося до суду з позовом до Національного банку, в якому просило визнати протиправним та скасувати рішення про віднесення ПАТ "Діамантбанк" до категорії неплатоспроможних.

29 травня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва дійшов висновку, що Національний банк правомірно прийняв рішення про виведення ПАТ "Діамантбанк" з ринку. Це рішення підтвердив суд апеляційної інстанції, а також Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду.

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини