Перейти до вмісту
Відбулася презентація пам'ятної монети "Богдан Ханенко"

Відбулася презентація пам'ятної монети "Богдан Ханенко"

У Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків 23 січня 2019 року презентовано пам’ятну монету "Богдан Ханенко".

У презентації взяли участь генеральний директор Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків Катерина Чуєва, заступник начальника відділу нумізматичної продукції та маркетингу Департаменту грошового обігу Національного банку України Вікторія Сузанська, а також київська художниця, авторка ескізів монети Марина Куц.

Катерина Чуєва розповіла про відзначення двох знаменних дат у 2019 році – 170-річчя від дня народження фундатора музею Богдана Ханенка та 100-річчя цього музею як державної установи, а також зазначила: "20 років тому ім’я подружжя видатних меценатів Богдана та Варвари Ханенків повернулося в культурний простір Києва: Київському музею західного та східного мистецтва було повернено його історичну назву – музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків. За колекціонерською і благодійною діяльністю Ханенків ми, однак, часто випускаємо з уваги інші аспекти їхнього життя. Сьогоднішня подія унікальна – випуск пам’ятної монети буквально вкарбовує ім’я Богдана Ханенка і в історію економіки України, нагадуючи про його фінансову та комерційну діяльність, а також про те, що знаменитий меценат був ще й головою Товариства поширення комерційної освіти в місті Києві".

Вікторія Сузанська повідомила, що 17 січня 2019 року – Національний банк увів у обіг однойменну пам’ятну монету номіналом 2 гривні.

"Презентуючи цю монету, ми віддаємо шану українцю, що зробив значний внесок у культурну спадщину своєї країни – понад сорок років Богдан Ханенко і його дружина Варвара збирали унікальні твори світового мистецтва та стали фундаторами музею, що сьогодні носить їхнє ім’я", – зауважила вона.

За її словами, ця пам’ятна монета продовжила найчисленнішу серію "Видатні особистості України", яка була започаткована ще у 1995 році з монети "Богдан Хмельницький" та налічує на сьогодні близько 150 пам’ятних монет.

Марина Куц розповіла, що на аверсі монети вона зобразила на передньому плані портрет Богдана Ханенка, на другому, ліворуч, – його дружини Варвари, а на реверсі – символічну композицію, на якій руки тримають стилізовані предмети мистецтва та старожитності (використано тамподрук), оскільки колекціонування стало справою життя Богдана та Варвари Ханенків.

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини