За останні два роки Фабрика банкнотного паперу успішно виготовила та поставила на експорт понад 1 600 тонн високозахищеного банкнотного паперу. Свої замовлення, виготовлені на фабриці, отримали вже 15 країн світу.
Це високотехнологічне та сучасне підприємство завдяки інноваційному комплексному переоснащенню у 2010 році здатне виготовляти близько 3 500 тонн банкнотного та захищеного паперу на рік. Асортимент освоєної продукції налічує 50 видів паперу.
Усього за роки існування фабрика виготовила 33 000 тонн високозахищеного паперу.
“Гідним і вагомим внеском Фабрики банкнотного паперу в історичний розвиток гривні, на моє переконання, стало використання у банкнотному папері волокон українського льону. Ця інновація не тільки підвищила міцність і зносостійкість сучасних банкнот гривні на 5-10%, а й дозволила знизити вартість виготовлення грошейˮ, – відзначив перший заступник Голови Національного банку України Яків Смолій з нагоди 20-тої річниці відкриття Фабрики банкнотного паперу.
Ця інноваційна технологія була застосована під час виготовлення пам’ятної банкноти номінальною вартістю 20 гривень з нагоди 160-річчя від дня народження видатного українського письменника Івана Франка, що ввели у обіг у вересні минулого року.
Технологічні можливості Фабрики банкнотного паперу співвимірні за потенціалом з подібними виробництвами передових виробників банкнотного паперу. Рівень розвитку технологій на Фабриці банкнотного паперу повністю відповідає сьогочасним вимогам Національного банку України та потенційних замовників.
Саме на Фабриці банкнотного паперу вперше в світі була виготовлена серійна продукція із найсучаснішою захисною стрічкою RAPID шириною 4 – 6 мм.
Тільки на етапі виготовлення паперу може застосовуватися до 10 елементів захисту як для машинного розпізнавання, так і ознак, котрі визначаються за допомогою органів людських відчуттів (зір, слух, дотик) та простих підручних засобів.
Захисні ознаки, що формуються в процесі виготовлення банкнотного паперу, частіше всього не можуть бути відтворені поліграфічним способом і тому мають додаткову цінність.
Висококваліфікований колектив фабрики дотримується принципів міжнародних стандартів ISO 9001, ISO 14001 та OHSAS 18001, що визначає індивідуальну, особливо ретельну організацію виконання замовлень, високу відповідальність та забезпечення якості, безпеки та екологічної чистоти продукції.
Інтеграція фабрики до потенціалу друкарських потужностей Банкнотно-монетного двору, що відбулася у минулому році, дасть змогу підвищити конкурентоспроможність продукції виробничих підрозділів Національного банку України та підвищити потенціал для розміщення експортних пропозицій.
Фабрика банкнотного паперу – структурний підрозділ Банкнотно-монетного двору Національного банку, що здійснює перший етап створення гривні – виробництво її паперової основи.
Перший папір на фабриці було отримано в 1996 році, офіційне її відкриття припало на 1 квітня 1997 року.
Розташоване виробництво у м. Малин (Житомирська область).