Звичайна версія сайту
Юридичні особи-нерезиденти зможуть відкривати рахунки у банках України

Юридичні особи-нерезиденти зможуть відкривати рахунки у банках України

Юридичні особи-нерезиденти зможуть відкривати рахунки у банках України.

Така можливість передбачена законами України "Про валюту і валютні операції" (далі – Закон про валюту), що набере чинності 7 лютого 2019 року, та "Про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння залученню іноземних інвестицій".

Згідно з нормами вищезазначених законів, ринок банківських послуг України відкривається для нових суб’єктів – юридичних осіб-нерезидентів, яким надано право відкривати рахунки в банках України та здійснювати через такі рахунки валютні операції.

Законом про валюту нерезидентам гарантуються усі права, якими сьогодні користуються резиденти у сфері здійснення валютних операцій.

На виконання цих законів Національний банк розробив та пропонує для громадського обговорення проект постанови Правління Національного банку України "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України" (далі – Проект).

Зокрема Проектом пропонується викласти у новій редакції та змінити назву Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах*.

Оновлений документ доповниться порядком:

  • відкриття поточних/вкладних (депозитних) рахунків та рахунків умовного зберігання (ескроу) юридичним особам-нерезидентам;
  • відкриття і закриття кореспондентських рахунків банків – резидентів і нерезидентів;
  • відкриття поточних рахунків управителю за договором управління майном.

Крім того, проект визначатиме особливості здійснення окремих операцій клієнтами банків.

Аналіз регуляторного впливу цього Проекту.

Зауваження та пропозиції до проекту приймаються до 28 січня 2019 року на поштову або електронну адресу Національного банку України.

Поштова адреса: 01601, м. Київ, вул. Інститутська, 9, Національний банк України, Департамент платіжних систем та інноваційного розвитку.

Електронна адреса: 22SPRA@U1H0.


* затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12 листопада 2003 року № 492, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 17 грудня 2003 року за № 1172/8493 (зі змінами)

Теги
Документи
Your browser does not support SVGs
Проект постанови Правління Національного банку України "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України"
Завантажити
Your browser does not support SVGs
Аналіз регуляторного впливу проекту постанови Правління Національного банку України "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України"
Завантажити
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини