Звичайна версія сайту

Національний банк надіслав Рахунковій палаті план заходів щодо виконання її рекомендацій

Національний банк України 27 листопада 2019 року надіслав Рахунковій палаті План заходів щодо виконання рекомендацій, наданих нею за результатами перевірки стану виконання кошторису адміністративних витрат НБУ та зобов’язань із перерахування коштів до Державного бюджету України за 2018 рік. Надання плану відбулося у визначений законом термін - упродовж місяця з дня отримання Звіту Рахункової палати про результати перевірки Національного банку України за 2018 рік.

З метою інформування План заходів також було надіслано Комітету Верховної Ради України з питань бюджету.

Документ передбачає виконання чотирьох заходів упродовж першого півріччя 2020 року, а саме:

  1. Рекомендація Рахункової палати: Вжити дієвих заходів щодо усунення недоліків і порушень, виявлених під час перевірки витрат на утримання персоналу, та недопущення їх надалі.

Захід: До кінця 1 кварталу 2020 року Національний банк посилить процедури контролю за встановленням працівникам центрального апарату НБУ надбавок та доплат.

  1. Рекомендація Рахункової палати: Дотримуватися вимог Положення про відрядження у Національному банку України, затвердженого рішенням Правління Національного банку України від 28.10.2018 №717‑рш, під час відшкодування витрат на службові відрядження.

Захід: До кінця 1 кварталу 2020 року Національний банк перегляне текст Положення про відрядження у Національному банку України, щоб виявити можливі розбіжності з практичним його застосуванням під час розрахунків за придбані Національним банком послуги щодо організації відряджень своїх працівників в межах України і за кордон. За результатами цього аналізу Національний банк (за потреби) унесе до цього Положення аргументовані зміни.

  1. Рекомендація Рахункової палати: Урегулювати питання уточнення визначення резервів, що відповідно до Закону України “Про Національний банк України” є резервами під знецінення активів та входять до складу кошторису адміністративних витрат Національного банку України.

Захід: До кінця 1 кварталу 2020 року Національний банк унесе зміни до внутрішніх розпорядчих актів щодо переліку видів резервів, які включаються до кошторису адміністративних витрат Національного банку України.

Крім того, Національний банк планує надати пропозиції щодо унесення змін до Закону України “Про Національний банк Україниˮ з метою виключення в перспективі резервів під знецінення активів зі складу кошторису адміністративних витрат Національного банку.

  1. Рекомендація Рахункової палати: Посилити взаємодію з Радою Національного банку України з метою ухвалення рішень щодо планування та виконання кошторису адміністративних витрат Національного банку України.

Захід: До кінця 2 кварталу 2020 року Національний банк розробить та затвердить розпорядчий акт, який регламентуватиме процедуру підготовки інформації для Ради Національного банку в межах процесу управління адміністративними витратами Національного банку.

Крім подання Плану заходів, Національний банк також надав Рахунковій палаті коментарі та зауваження до рішення Рахункової палати від 08.10.2019 №28-2 та Звіту про результати перевірки стану виконання кошторису адміністративних витрат Національного банку України та зобов’язань із перерахування коштів до Державного бюджету України за 2018 рік. Детальніше про це - в розгорнутому коментарі НБУ щодо перевірки Рахунковою палатою кошторису НБУ за 2018 рік.

Довідково.

Фінальний звіт та рішення Рахункової палати за результатами перевірки виконання минулорічного Кошторису Національний банк України отримав 31 жовтня 2019 року.

План заходів щодо виконання рекомендацій Рахункової палати за результатами перевірки стану виконання кошторису адміністративних витрат Національного банку України та зобов’язань із перерахування коштів до Державного бюджету України за 2018 рік був затверджений розпорядженням Національного банку України від 27.11.2019 № 2998-ра.

Національний банк повністю виконав усі актуальні заходи, затверджені минулорічним планом з усунення недоліків, які були виявлені Рахунковою палатою за результатами попередньої перевірки минулого року.

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини

Поділитись