Перейти до вмісту
Анонс: відкритий дослідницький семінар з оцінювання потенційного рівня виробництва

Анонс: відкритий дослідницький семінар з оцінювання потенційного рівня виробництва

14 лютого 2019 року у Національному банку України відбудеться традиційний відкритий дослідницький семінар, під час якого професор Мігне Константинеску розповість про взаємозв’язок між фінансовими та реальними економічними циклами, а також про важливу роль фінансової інформації в оцінюванні рівня та динаміки потенційного виробництва.

Окреслені питання є особливо важливими для здійснення ефективної монетарної політики, адже рішення центрального банку щодо ключової процентної ставки зазвичай залежить від того, перебуває економіка вище чи нижче від свого потенційного рівня.

Упродовж семінару Пан Константинеску презентує два дослідження, проведені у співавторстві з Ангом Д.М. Нгуєном із Банку Литви:

  • перше дослідження Століття розривів (A Century of Gaps) розглядає роль фінансової інформації в оцінюванні та аналізі динаміки розриву виробництва США упродовж більш ніж століття;
  • у другому дослідженні  Безробіття чи Кредитування: Що визначає потенційний рівень? Результати для малої відкритої економіки з низьким рівнем фінансового розвитку (Unemployment or credit: Which one holds the potential? Results for a small open economy with a low degree of financialization) автори вивчають важливість фінансової інформації у малій відкритій економіці.

Пан Мігне Константинеску працює начальником відділу продуктів у PrepayWay AG і викладає в Університеті Амстердаму та Університеті Цюриха. До цього він упродовж чотирьох років був головою досліджень у Банку Литви, де переглянув дизайн та імплементацію стратегічного плану, тактичного менеджменту дослідницької діяльності, відповідав за залучення та утримання талантів, а також представлення банку на міжнародній арені. Пан Константинеску має PhD Університету Цюриха (Швейцарського фінансового інституту). Його дослідницькі інтереси покривають широкий спектр тем з економіки та фінансів.

Ознайомитися з дослідженнями можна за цим та цим посиланнями.

Робочою мовою семінару є англійська.

Адреса проведення семінару: м. Київ, вул. Інститутська 9, центральний вхід, к. 206.

Початок семінару о 14.00. Реєстрація учасників триватиме з 13:45 до 13:55. З собою необхідно мати документи, що посвідчують особу.

Для участі у семінарі потрібно подати заявку на електронну адресу: [email protected]  до 14:00 13 лютого 2019 року, зазначивши прізвище та ім’я учасника, місце роботи, контактні дані (телефон, e-mail). Враховуючи обмежену кількість місць, Національний банк залишає за собою право розгляду заявок та ухвалення рішень щодо участі в семінарі щодо кожного з заявників. Результати буде повідомлено електронною поштою особисто до кінця дня 13 лютого 2019 року.

Серію відкритих дослідницьких семінарів Національний банк України започаткував у липні 2015 року. Під час цих заходів представники академічних кіл, фахового та експертного середовища, міжнародних фінансових організацій, НБУ та інших центральних банків, мають змогу представити результати своїх дослідницьких проектів та обговорити їх у тісному експертному середовищі.

З метою подальшої організації дослідницьких семінарів запрошуємо до співпраці потенційних доповідачів для презентації результатів своїх досліджень з питань, що пов’язані з діяльністю Національного банку України та роботою фінансової системи. Пропозиції (разом з бажаною датою семінару, презентаційними матеріалами, резюме та/або проектом статей) необхідно подавати для подальшого розгляду до відділу досліджень Департаменту монетарної політики та економічного аналізу на електронну адресу [email protected].

З матеріалами відкритих наукових семінарів можна за посиланням.

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини