Звичайна версія сайту

Банкам необхідно до кінця року сформувати частину буфера консервації капіталу

Національний банк нагадує банкам про необхідність забезпечити до 01 січня 2020 року наявність сформованого буфера консервації капіталу в розмірі 0,625%. Саме такий обсяг буфера стане обов’язковим для кожного банку на першому етапі процесу запровадження буфера консервації капіталу, що розпочинається з 2020 року.

У подальшому розмір буфера буде щороку поетапно збільшуватися, поки не досягне 2,5% від 01 січня 2023 року.

Формування відповідного буфера забезпечить створення банками в некризовий період запасу капіталу понад мінімальні вимоги для поглинання можливих втрат, які виникають в умовах загального економічного спаду, без порушень нормативу достатності капіталу в майбутньому. Цей інструмент сприятиме досягненню цілей стратегії забезпечення фінансової стабільності Національного банку через посилення спроможності банків поглинати збитки.

Буфер формується тими самими інструментами, що й основний капітал банків. Це означає, що з урахуванням вимог до формування буфера, значення показника нормативу достатності основного капіталу (Н3) станом на початок 2020 року має становити щонайменше 7,625%.

Зауважимо, що згідно з даними на 01 березня 2019 року всі платоспроможні банки мають достатньо капіталу, щоб забезпечити дотримання вимог щодо формування буфера консервації капіталу на рівні 0,625%.

Нагадаємо, що запровадження буферів капіталу було затверджене постановою Правління Національного банку України від 12 травня 2015 року № 312 "Про затвердження Змін до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні"

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини

Поділитись