Звичайна версія сайту
Директором Департаменту відкритих ринків став Олексій Лупін

Директором Департаменту відкритих ринків став Олексій Лупін

Вакантну посаду директора Департаменту відкритих ринків Національного банку України за результатами відкритого конкурсного відбору з 16 жовтня 2020 року обійняв Олексій Лупін.

До сфери компетенції новопризначеного директора Департаменту відкритих ринків належатиме, зокрема:

  • здійснення моніторингу, аналізу й прогнозування внутрішнього та зовнішнього фінансових ринків;
  • регулювання ліквідності банківської системи та проведення валютних інтервенцій;
  • управління міжнародними резервами тощо.

Департамент відкритих ринків входить до блоку "Ринкові операції", управління яким за вертикаллю підпорядкування здійснює заступник Голови Національного банку Юрій Гелетій.

Коментуючи це призначення, Юрій Гелетій наголосив, що безперебійна та ефективна робота фінансових ринків є одним із ключових аспектів макрофінансової стабільності в країні.

Він додав, що ґрунтовні знання особливостей регулювання українського та міжнародного фінансових ринків, детальне розуміння роботи міжбанківського валютного ринку та механізму валютних інтервенцій, експертність у сфері банківських казначейських операцій, операцій із цінними паперами в іноземній валюті, валютними та процентними ф’ючерсами, угод типу РЕПО та СВОП стали вагомою перевагою Олексія Лупіна під час відкритого конкурсного відбору.

"Вважаю, що високий професіоналізм, системний підхід та аналітичне мислення Олексія Лупіна дозволять йому досягти суттєвих результатів в управлінні валютним і грошово-кредитним ринками", – зауважив заступник Голови Національного банку Юрій Гелетій.

Довідково

Олексій Лупін має значний практичний досвід роботи в сфері управління золотовалютними резервами, валютною політикою та фінансовими інструментами.

Із серпня 2020 року Олексій Лупін виконував обов’язки директора Департаменту відкритих ринків. До цього впродовж останніх шести років він працював начальником відділу операцій на фінансових ринках цього ж департаменту.

Загалом у Національному банку Олексій Лупін працює з 1998 року. Розпочав свою кар’єру він у 1996 році на посаді дилера з валютообмінних операцій ВАТ "Укрнафтогазбанк".

Олексій Лупін має повну вищу освіту, у 1997 році закінчив Київський національний торговельно-економічний університет (спеціальність "Фінанси і кредит"). У  2002 році він отримав науковий ступінь кандидата економічних наук у Академії державної податкової служби України, у 2005 році – диплом сертифікованого фінансового аналітика (CFA Charterholder) у Інституті CFA (США).

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини