Звичайна версія сайту

До фінансових установ застосовано заходи впливу за порушення вимог “колекторського” закону

Національний банк України виявив факти порушення вимог законодавства України щодо взаємодії зі споживачами під час врегулювання простроченої заборгованості з боку п’яти установ:

  • ТОВ “ФК “ПРЕМІУМ АКТИВ” (ЄДРПОУ 41797188);
  • ТОВ “ФК “Є ГРОШІ КОМ” (ЄДРПОУ 43067861);
  • ТОВ “МАНІФОЮ” (ЄДРПОУ 42848369);
  • ТОВ “ФК “ВЕРОНА” (ЄДРПОУ 41602157);
  • ТОВ “СМАРТІВЕЙ ЮКРЕЙН” (ЄДРПОУ 42038225).

Йдеться про порушення цими компаніями вимог щодо етичної поведінки, які встановлені статтею 25 Закону України “Про споживче кредитування”.

До ТОВ “ФК “ПРЕМІУМ АКТИВ” Національний банк вже тричі протягом року застосовував заходи впливу у вигляді штрафів за порушення вимог щодо етичної поведінки. Проте компанія вчинила аналогічне порушення, що є систематичним.

Тому до ТОВ “ФК “ПРЕМІУМ АКТИВ”  регулятор застосував захід впливу у вигляді тимчасового зупинення ліцензії. Систематичність порушень та обсяг звернень громадян вплинули на застосування саме такого заходу впливу.

До ТОВ “ФК “Є ГРОШІ КОМ” та ТОВ “МАНІФОЮ” Національний банк застосував заходи впливу у вигляді накладення штрафів у розмірі 102 тис. грн до кожної установи за порушення вимог щодо етичної поведінки. Систематичність та обсяг звернень громадян вплинули на застосування максимально передбачених штрафів.

До ТОВ “ФК “ВЕРОНА” та ТОВ “СМАРТІВЕЙ ЮКРЕЙН” Національний банк застосував заходи впливу у вигляді накладення штрафів у мінімальному  розмірі 51 тис. грн до кожної фінансової установи за порушення вимог щодо етичної поведінки.

Такі рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив на засіданні 10 грудня 2021 року.

Довідково

Із дати тимчасового зупинення ліцензії та до ухвалення Національним банком рішення про поновлення дії ліцензії ТОВ “ФК “ПРЕМІУМ АКТИВ” втрачає право: 

  •  укладати договори (продовжувати строк діючих договорів) про надання фінансових послуг із клієнтами щодо виду фінансових послуг, на провадження яких була видана ліцензія та дію якої тимчасово зупинено;
  • укладати договори (уносити зміни до діючих договорів) про надання фінансових послуг, що мають як наслідок збільшення його зобов’язань перед клієнтами щодо виду фінансових послуг, на провадження яких була видана ліцензія та дію якої тимчасово зупинено.

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини