Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
До кредитної спілки застосовано заходи впливу у вигляді письмового застереження та зобов'язання усунути порушення

До кредитної спілки застосовано заходи впливу у вигляді письмового застереження та зобов'язання усунути порушення

Національний банк України застосував до КC "САМАРА" (ЄДРПОУ 35934134) два заходи впливу. Перший – у вигляді направлення письмового застереження з вимогою вжити заходів для недопущення виявлених під час перевірки порушень у подальшій діяльності (далі – письмове застереження). Другий – рішення у вигляді зобов'язання вжити заходів для усунення порушення та його причин (далі – зобов'язання усунути порушення).

Такі рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив 02 жовтня 2023 року.

За результатами планової інспекційної перевірки КC "САМАРА", що була здійснена Департаментом інспектування Національного банку в липні-серпні 2023 року, виявлені порушення вимог законодавства, що регулює діяльність учасників ринків фінансових послуг та законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг.

Щодо письмового застереження

Захід впливу у вигляді письмового застереження застосовано до КC "САМАРА" за порушення вимог:

 • Закону України "Про споживче кредитування";
 • Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей";
 • Положення про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг та умови провадження ними діяльності з надання фінансових послуг, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 24 грудня 2021 року № 153 (зі змінами) (далі – Положення №153) (пунктів 72 та 74);
 • Положення про додаткові вимоги до договорів небанківських фінансових установ про надання коштів у позику (споживчий, фінансовий кредит), затвердженого постановою Правління Національного банку України від 03 листопада 2021 року № 113;
 • Положення про інформаційне забезпечення фінансовими установами споживачів щодо надання послуг споживчого кредитування, затвердженого постановою Правління Національного Банку України від 05 жовтня 2021 року № 100 (зі змінами).

КC "САМАРА" зобов’язана вжити заходів для недопущення виявлених під час перевірки порушень у подальшій діяльності у строк до 16 жовтня 2023 року.

Щодо зобов'язання усунути порушення

Захід впливу у вигляді зобов'язання усунути порушення застосовано до КC "САМАРА" за порушення вимог:

 • Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг";
 • Закону України "Про кредитні спілки";
 • Положення №153 (пунктів 74, 90, 189 та 196);
 • Правил складання та подання звітності учасниками ринку небанківських фінансових послуг до Національного банку України, затверджених постановою Правління Національного банку України від 25 листопада 2021 року №123;
 • Положення про обов’язкові фінансові нормативи та вимоги, що обмежують ризики за операціями з фінансовими активами кредитних спілок, затвердженого розпорядженням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, від 19 вересня 2019 року №1840;
 • постанови Правління Національного банку України від 06 березня 2022 року  №39 "Про врегулювання діяльності учасників ринку небанківських фінансових послуг, небанківських фінансових груп, учасників платіжного ринку, колекторських компаній та юридичних осіб, які отримали ліцензію на надання банкам послуг з інкасації" (зі змінами).

КC "САМАРА"  зобов’язана усунути порушення законодавства щодо регулювання ринків фінансових послуг та його причин у строк до 31 березня 2024 року.

Рішення набирають чинності з 03 жовтня 2023 року.

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини