Звичайна версія сайту
Двом фінансовим компаніям видано ліцензії на переказ коштів та зареєстровано ще три колекторські компанії

Двом фінансовим компаніям видано ліцензії на переказ коштів та зареєстровано ще три колекторські компанії

Фінансові компанії ‒ ТОВ "ФК "КОШТ" (ЄДРПОУ 43341517) та ТОВ "ФК "РЕЗОНАНС-КАПІТАЛ" (ЄДРПОУ 43509220) ‒ отримали ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків. 

Нагадуємо, що ТОВ "ФК "КОШТ", яке було внесене до Державного реєстру фінансових установ 4 червня 2020 року, має ліцензії на надання коштів у позику, в тому числі на умовах фінансового кредиту, на надання послуг з факторингу. ТОВ "ФК "РЕЗОНАНС-КАПІТАЛ", яке було внесене до Державного реєстру фінансових установ 23 квітня 2020 року, має ліцензії на надання послуг з фінансового лізингу, на надання коштів у позику, в тому числі й на умовах фінансового кредиту, на надання послуг з факторингу. 

Крім того, Національний банк продовжує реєструвати колекторські компанії – ще три юридичні особи пройшли реєстрацію та набули статусу колекторських компаній:

  • ТОВ "ЦЕЛТИС" (ЄДРПОУ 41985459); 
  • ТОВ "КК "ТАЛІОН" (ЄДРПОУ 44211790);
  • ТОВ "ЕССАЙМЕНТ КРЕДИТ МЕНЕДЖМЕНТ" (ЄДРПОУ 44382575).

Такі рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив на засіданні 17 вересня 2021 року.

Нагадаємо, що 3 вересня 2021 року Національним банком проведено реєстрацію перших п’яти колекторських компаній.

На сьогодні зареєстровано десять колекторських компаній.

В Україні у 2021 році вперше з’явилося законодавче регулювання поведінки колекторських компаній та фінансових установ під час врегулювання простроченої заборгованості за споживчими кредитами. Щоб мати можливість надавати колекторські послуги, установа повинна пройти реєстрацію в НБУ.

Усі компанії, які на день уведення в дію відповідних законодавчих вимог здійснювали діяльність з урегулювання простроченої заборгованості й планували продовжувати її, мали місячний термін (із 14 липня до 13 серпня 2021 року), щоб подати до Національного банку необхідні документи для включення до реєстру колекторських компаній (далі – реєстр). Національний банк за результатами опрацювання поданих документів здійснює реєстрацію установ, які відповідають усім вимогам законодавства. 

Інші юридичні особи, що планують набуття статусу колекторської компанії, мають необмежені строки звернення з цією метою до Національного банку.

Національний банк нагадує, що лише компанії, внесені до реєстру, матимуть право надавати послуги з урегулювання заборгованості за споживчими кредитами на користь інших осіб.

Звертаємо увагу, що після 14 жовтня 2021 року, якщо компанія не внесена до реєстру, кредитодавець чи новий кредитор будуть зобов’язані достроково розірвати договір із нею на надання послуг із урегулювання простроченої заборгованості.

Довідково

Перевірити чинні ліцензії фінансових установ можна на сайті Національного банку України: небанківської фінансової установи – за посиланням, юридичної особи-лізингодавця – за посиланням.

Інформацію про зареєстровані колекторські компанії розміщено на сторінках офіційного Інтернет-представництва Національного банку за посиланням. Доступ до неї є цілодобовим та безоплатним. Завдяки інформації з реєстру кредитодавці й споживачі фінансових послуг завжди зможуть перевірити відомості про колекторську компанію.

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини