Звичайна версія сайту
Фінансовій компанії анульовано ліцензію на торгівлю валютними цінностями

Фінансовій компанії анульовано ліцензію на торгівлю валютними цінностями

Національний банк України застосував до ТОВ "ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ "ГОЛДЕН ГРУПП" (ЄДРПОУ 39577148) захід впливу у вигляді відкликання (анулювання) ліцензії на торгівлю валютними цінностями.

Захід впливу застосовано за порушення вимог валютного законодавства. Крім того, встановлені факти перешкоджання цією компанією у проведенні членами інспекційної групи Національного банку позапланової виїзної перевірки, здійснення валютно-обмінної операції без її документального оформлення та інші порушення.

Це рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив 10 серпня 2022 року.

ТОВ "ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ "ГОЛДЕН ГРУПП" охоплює близько 0,15% ринку готівкового обміну валют та має 18 пунктів обміну валют.

Минулого тижня за такі самі порушення Національний банк позбавив ліцензій на торгівлю валютними цінностями чотири фінансові компанії.

Нагадаємо, для мінімізації спекуляцій на валютному ринку в умовах війни регулятор посилив вимоги до небанківських фінансових установ та операторів поштового зв’язку, які здійснюють торгівлю валютними цінностями в готівковій формі (обмін валют). 

Водночас, ураховуючи соціальну значущість питання під час дії воєнного стану, в порядку, передбаченому постановою Правління Національного банку України від 29 липня 2022 року № 165 "Про особливості регулювання та нагляду за здійсненням діяльності з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі в період дії воєнного стану та внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 06 березня 2022 року № 39", розпочато позапланові виїзні перевірки структурних підрозділів установ, які мають ліцензії Національного банку на торгівлю валютними цінностями, з питань дотримання ними порядку організації та здійснення торгівлі валютними цінностями в готівковій формі, визначеного регулятором. Мета цих перевірок – забезпечити прозорий ринок торгівлі валютними цінностями в готівковій формі та цивілізовані правила роботи на ньому.

Станом на 10 серпня 2022 року Національний банк здійснив 57 перевірок структурних підрозділів 19 небанківських фінансових установ.

Детальніше про заходи впливу.

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини