Перейти до вмісту
Global Money Week 2025 об’єднав понад 240 тисяч учасників серед освітян, дітей та молоді

Global Money Week 2025 об’єднав понад 240 тисяч учасників серед освітян, дітей та молоді

В Україні підбито підсумки міжнародної інформаційної кампанії з фінансової обізнаності дітей та молоді Global Money Week 2025 (Всесвітній тиждень грошей), яку щороку в усьому світі проводить та координує Організація економічного співробітництва та розвитку (OECD).

Одинадцятий рік поспіль Національний банк України є офіційним координатором цієї освітньої ініціативи в нашій державі. Цього року освітні заходи з фінансової грамотності тривали з 17 до 30 березня та охопили всі вікові групи – від дошкільнят до студентів, а також батьків та педагогів.

Цьогорічна тема кампанії "Обирай надійну фінансову інформацію, подбай про своє фінансове майбутнє" (Think before you follow, wise money tomorrow) набула особливої актуальності в епоху цифрової інформації. Вона акцентує увагу на важливості критичного мислення у фінансових питаннях, вмінні аналізувати інформацію та приймати обґрунтовані фінансові рішення.

Масштаб кампанії 2025 року вражає:

  • участь у заходах взяли майже 230 тисяч дітей та молоді – удвічі більше, ніж у 2024 році;
  • до кампанії долучилося понад 3 500 закладів освіти з усіх регіонів країни;
  • 11 тисяч педагогів підтримали кампанію у своїх закладах освіти.

Основні події Global Money Week 2025 в Україні

  • Друга щорічна конференція FinLit Forum 2025, яку провів Національний банк разом із Міністерством освіти і науки України, відбулася в онлайн- та офлайн-форматах. Маємо вже понад 5 тисяч переглядів серед освітян, науковців і фахівців фінансової сфери.

Під час конференції обговорили Національну стратегію розвитку фінансової грамотності до 2030 року та результати дослідження рівня сформованості компетентності "Підприємливість і фінансова грамотність" серед українських підлітків.

Окрему увагу приділено презентації підручника «Підприємництво і фінансова грамотність» для 8 класу, підготовленого експертами НБУ разом із видавничим домом "Освіта" (гриф "Рекомендовано Міністерством освіти і науки України", наказ МОН від 21.02.2025 № 347). Також педагогам презентували повну екосистему супровідних матеріалів: робочий зошит, презентації до уроків, електронний додаток, посібник для вчителів та спеціальний сайт для вчителів для підтримки викладання нового предмета.

Переглянути запис конференції можна на офіційному ютуб-каналі НБУ.

  • European Money Quiz 2025 – втретє поспіль українська команда представить Україну у фіналі European Money Quiz, що відбудеться 22–23 травня 2025 року в Брюсселі (Бельгія). Цього року участь в українському національному відборі взяли понад 4500 учнів із різних регіонів країни.  Перемогу отримала команда з Черняхівського ліцею № 2 Черняхівської селищної ради Житомирської області в складі учнів Кіріла Чикалюка, Ольги Герасимчук та вчителя Дмитра Троценка.
  • Всеукраїнський чемпіонат з фінансової грамотності – змагання для визначення найкмітливіших, найактивніших та найбільш фінансово грамотних учнів 10 класів закладів загальної середньої освіти. Він був організований ГО Junior Achievement Ukraine разом із Національним банком і об’єднав майже 4 500 школярів з усіх куточків країни.

Також Національний банк потурбувався про те, щоб учасники кампанії отримали якнайбільше корисної інформації та навчальних  матеріалів. Зокрема, підготував для них:

  • спеціальний лендінг: ; 
  • навчальні матеріали для проведення уроків;
  • конкурси для дошкільнят, учнів, студентів, а також для педагогів і закладів освіти (їх результати можна переглянути тут); 
  • вебінари та віртуальні екскурсії від експертів НБУ та заходи від наших партнерів для дітей та молоді.

Охоплення інформаційних публікацій кампанії становило понад 2,5 мільйона переглядів – це наочне підтвердження того, що фінансова грамотність уже стала спільною метою українського суспільства.

"Global Money Week – це найбільша національна освітня ініціатива у сфері фінансової грамотності. Навіть в умовах повномасштабної війни та непростих викликів для освітнього процесу цьогорічна кампанія засвідчила, що фінансова освіта впевнено інтегрувалася в українську шкільну освіту. Ми бачимо глибоку зацікавленість дітей, підлітків і молоді, а також фантастичну відданість українських педагогів, які з ентузіазмом і креативністю поширюють знання про фінанси. Національний банк також комплексно допомогає освітянам з упровадженням у шкільну програму нового курсу “Підприємництво та фінансова грамотність” вже у вересні цього року за ініціативи Міністерства освіти і науки, – розповіла директор Департаменту комунікацій Національного банку Юлія Євтушенко. – Системною роботою та освітніми кампаніями ми створюємо міцний фундамент для довготривалих змін. Наше спільне завдання – сформувати покоління, яке мислить критично, ухвалює виважені фінансові рішення й відповідально ставиться до свого добробуту. Це – основа сильної, сучасної, економічно стійкої держави".

Дізнатися більше про Global Money Week 2025, ознайомитися з ідеями заходів, навчальними матеріалами з фінансової грамотності, програмою заходів НБУ для педагогів, дошкільнят, школярів і студентів можна на тематичному сайті.

Партнерами Global Money Week цього року стали Міністерство освіти і науки України, ГО "Джуніор Ачівмент Україна", Національний проєкт з медіаграмотності "Фільтр", БО "ФУНДАЦІЯ КРЕДО", ГО "Академія Турботи" та Київська міська молодіжна рада.

Інформаційний партнер: медіа "Нова Українська школа".

Довідково

Global Money Week ‒ міжнародна інформаційна кампанія з фінансової обізнаності, спрямована на поглиблення знань дітей і молоді щодо фінансів. У світі Global Money Week відзначають з 2012 року. Відтоді до міжнародної ініціативи з фінансової грамотності долучилися вже 176 країн.

Національний банк як представник України в Міжнародній мережі фінансової освіти Організації економічного співробітництва та розвитку та член Міжнародної робочої групи Global Money Week при OECD є офіційним координатором заходів Global Money Week 2025 в Україні

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини