Звичайна версія сайту
Голова Національного банку Кирило Шевченко взяв участь у засіданні Конституційного Суду щодо системи гарантування вкладів фізосіб

Голова Національного банку Кирило Шевченко взяв участь у засіданні Конституційного Суду щодо системи гарантування вкладів фізосіб

Голова Національного банку України Кирило Шевченко взяв участь у засіданні Конституційного Суду щодо конституційності системи гарантування вкладів фізичних осіб.

"Мета Закону "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" завжди була та залишається незмінною – захищати права та інтереси громадян, які вкладають кошти в українські банки. Фонд гарантування вкладів створювався для підвищення довіри до банківської системи. З цим завданням він успішно впорався. Норми Закону захистили майже 2 млн вкладників. Упродовж 2014–2020 років їм було виплачено понад 90 млрд грн гарантованого державою відшкодування", – наголосив Кирило Шевченко під час засідання Конституційного Суду.

Голова НБУ зазначив, що визнання Закону про систему гарантування вкладів фізичних осіб неконституційним не має жодних підстав.

По-перше, повноваження Національного банку та Фонду гарантування вкладів чітко розмежовані на законодавчому рівні. Вони не суперечать один одному та не містять дублюючих положень.

По-друге, Фонд гарантування вкладів підзвітний Верховній Раді, Кабінету Міністрів та Національному банку. Представники цих держорганів беруть участь у діяльності вищого органу управління Фонду – його адміністративної ради. Твердження, що Фонд нікому не підпорядковується, – хибне.

По-третє, Закон дозволив прискорити терміни задоволення вимог вкладників та відшкодовувати їм кошти оперативніше.

По-четверте, принцип рівності вкладників банків суворо дотримується, а не порушується, як стверджується в поданні.

По-п’яте, упродовж 2015–2020 років до Закону неодноразово вносилися законодавчі зміни внаслідок ухвалення дванадцяти законів. Усі зміни були спрямовані на удосконалення норм і захисту інтересів вкладників.

По-шосте, Закон забезпечив виконання міжнародних зобов’язань України перед Європейським Союзом, Міжнародним валютним фондом та Світовим банком. Визнання Закону неконституційним нашкодить репутації країни.

Також Кирило Шевченко наголосив, що визнання Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" неконституційним зруйнує систему гарантування вкладів, підірве довіру до банківської системи і врешті зашкодить інтересам держави та громадян.

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини