Голова Національного банку України Валерія Гонтарева зустрілася з директором-розпорядником Міжнародного валютного фонду у 2007-2011 рр., членом наглядової ради банку "Кредит-Дніпро" Домініком Стросс-Каном.
Учасники зустрічі обговорили основні проблеми і виклики, які сьогодні стоять перед банківською системою країни та прямо впливають як на взаємини з іноземними інвесторами, так і в цілому на темпи економічного зростання.
За словами Голови Національного Банку України, без жорстких та дієвих антикорупційних заходів на всіх рівнях та викорінення політичного популізму реформа фінансового сектору не дасть того ефекту, на який очікують як українські громадяни, так і партнери та донори України за кордоном.
"Позиція НБУ щодо необхідності реформи фінансового сектору є принциповою і ми розуміємо, що далеко не всі її схвалюють і підтримують. Але саме в цьому полягає сенс реформ - вони, за визначенням, не бувають легкими і безболісними. Так, наприклад, завдяки очищенню банківського сектору відбулося підвищення його прозорості, знижується рівень кредитування пов’язаних осіб та збільшується капіталізація банків,- сказала Валерія Гонтарева. – Проте реформи повинні бути всеосяжними. Без кардинальної модернізації інших напрямків, економіка не зможе ефективно функціонувати та розвиватися. Так, ми бачимо, як іноді важко нашому парламенту дається прийняття низки доленосних і важливих фінансових законопроектів, чи як працюють суди, відміняючи рішення центрального банку щодо визнання банків неплатоспроможними".
У свою чергу Домінік Стросс-Кан назвав спротив деяких українських політиків у боротьбі з корупцією "не на словах" причиною, за якої гальмується розвиток України.
"Українське громадянське суспільство, західні партнери, іноземний бізнес мають однакові очікування. Усі хочуть бачити реформи в країні, що Україна готова ставати відкритою економікою. Усі хочуть бути впевненими, що правоохоронні і судові органи приймають лише одну сторону – сторону справедливості. Бізнес задається питанням: "яка гарантія, що у мене будуть комфортні та прозорі умови для роботи тут?". Україні вкрай необхідні реформи в державному секторі і судовій системі", - підкреслив Домінік Стросс-Кан.
Голова Національного банку підтримала необхідність реформ судової та правоохоронної системи.
"У країні без справедливого правосуддя неможливе відновлення кредитування. У 2015 році було прийнято закон про відповідальність менеджменту та акціонерів збанкрутілих банків, проте жоден із них за цей час не поніс покарання. Хоча, зауважу, правоохоронні органи отримали від нас та Фонду гарантування вкладів необхідні матеріали для відкриття кримінальних справ", - наголосила Валерія Гонтарева.
Екс-голова МВФ висловив надію, що вища влада країни вживатиме адекватних заходів і приділить достатньо уваги питанням щодо реформування судово-правової системи.
"Розумію, що країні, яка була десятиліттями занурена в корупційні оборудки, складно відразу цього позбутися, але, якщо ви хочете стати гідною частиною світової спільноти, цей болісний шлях потрібно пройти - і якомога швидше",- зазначив Домінік Стросс-Канн.