Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Кредитній спілці тимчасово зупинено ліцензії

Кредитній спілці тимчасово зупинено ліцензії

Національний банк України застосував до БЕРЕЖАНСЬКОЇ КРЕДИТНОЇ СПІЛКИ "ВЗАЄМОДОПОМОГА" (ЄДРПОУ 25346121) захід впливу у вигляді тимчасового зупинення всіх ліцензій:

  • на залучення фінансових активів із зобов'язанням щодо наступного їх повернення;
  • на надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту.

За результатами позапланової інспекційної перевірки БЕРЕЖАНСЬКОЇ КРЕДИТНОЇ СПІЛКИ "ВЗАЄМОДОПОМОГА", що була здійснена Департаментом інспектування Національного банку у листопаді 2022 року, виявлені порушення спілкою вимог законодавства, що регулює діяльність учасників ринків фінансових послуг, а також законодавства про захист прав споживачів.

Кредитна спілка зобов'язана усунути порушення, що стали причиною для тимчасового зупинення ліцензій, у строк до 16 січня 2023 року.

Таке рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив 26 грудня 2022 року. Рішення набирає чинності з 27 грудня 2022 року.

З 27 грудня 2022 року та до прийняття Національним банком України рішення про поновлення дії ліцензій кредитна спілка втрачає право:

  • укладати договори (продовжувати строк діючих договорів) про надання фінансових послуг із клієнтами щодо виду фінансових послуг, на провадження яких були видані ліцензії, дію яких тимчасово зупинено;
  • укладати договори (вносити зміни до діючих договорів) про надання фінансових послуг, що мають як наслідок збільшення зобов'язань учасника ринку небанківських фінансових послуг перед клієнтами щодо виду фінансових послуг, на провадження яких були видані ліцензії.

Водночас тимчасове зупинення ліцензій не звільняє кредитну спілку від виконання своїх зобов’язань за договорами, укладеними до дати набрання чинності рішенням про тимчасове зупинення ліцензій.

Довідково

Законом України "Про кредитні спілки" визначено, що кредитна спілка в межах вартості власного майна несе відповідальність за наслідки своєї діяльності та виконання зобов’язань перед своїми членами, партнерами, державним та місцевими бюджетам.

Кредитна спілка зобов’язана виконувати укладені нею договори з надання фінансових послуг і під час укладання, виконання та припинення дії таких договорів. Також вона повинна дотримуватися вимог, визначених книгою п’ятою Цивільного кодексу України та законами з питань регулювання окремих ринків фінансових послуг. Зокрема, кредитна спілка зобов'язана виконувати взяті на себе зобов’язання за договорами про залучення внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України.

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини