Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Національний банк долучився до Мережі сталого банкінгу для розширення стійких інвестицій в Україні

Національний банк долучився до Мережі сталого банкінгу для розширення стійких інвестицій в Україні

Національний банк України приєднався до Мережі сталого банкінгу (Sustainable banking Network, SBN), яка є об’єднанням фінансових регуляторів і банківських асоціацій із країн, що розвиваються.

Офіційне приєднання відбулося під час робочого візиту Голови Національного банку Кирила Шевченка до Вашингтона 9-13 листопада 2020 року на зустрічі з керівництвом Міжнародної фінансової корпорації (IFC), під егідою якої створена Мережа сталого банкінгу.

Це означає, що Національний банк бере на себе обов’язок працювати над створенням стійкої фінансової системи для сталого розвитку економіки, розширенням “зелених” інвестицій у економіку, підтримувати фінансові продукти, які мають позитивний вплив на клімат, а також обмінюватися  досвідом із країнами-членами Мережі.

"Розуміючи виклики, які створює зміна клімату для сталого розвитку держави, ми рішуче налаштовані на впровадження ініціатив у сфері “зелених” фінансів. Приєднання до Мережі сталого банкінгу, метою діяльності якої є поліпшення екологічного, соціального та корпоративного управління в банківській сфері, має вагоме значення для нас у контексті сталого розвитку фінансового сектору України", – наголосив Голова Національного банку Кирило Шевченко.

"Ми з нетерпінням чекаємо на співпрацю з Національним банком України в питаннях розроблення стійкої фінансової системи в Україні. Наше партнерство сприятиме ширшому використанню стійких фінансових продуктів та надійних екологічних, соціальних та корпоративних практик управління в банківському секторі", – зазначив Джейсон Пеллмар, Регіональний менеджер IFC в Україні, Білорусі та Молдові.

Сьогодні Національний банк перебуває на початку цього шляху. Тому для регулятора важливо розширити мережу міжнародних партнерів, чия підтримка дозволить опанувати найкращі світові практики та сформувати ефективну систему управління екологічними та соціальними ризиками у фінансовій сфері.

Мережа сталого банкінгу була створена в 2012 році. Сьогодні вона об’єднує фінансові регулятори і банківські асоціації з 41 країн світу. Члени Мережі зобов’язалися працювати над створення стійкої та екологічно орієнтованої фінансової системи. Зокрема, над підвищенням частки кредитів для проєктів та бізнесу, які мають позитивний вплив на клімат.

Співпраця в межах Мережі сталого банкінгу допоможе Національному банку досягти однієї зі своїх цілей до 2025 року – підвищити якість управління ризиками у фінансовому секторі, а саме запровадити систему оцінки соціальних та екологічних ризиків позичальників.

Більше про Мережу сталого банкінгу.

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини