Звичайна версія сайту
Національний банк презентував Стратегію Національного банку України

Національний банк презентував Стратегію Національного банку України

Національний банк сьогодні презентував стейкхолдерам Стратегію центрального банку, яка встановлює цілі на середньостроковий період.

"Зараз ми маємо потужний фундамент для розвитку фінансової системи. За останні два роки банки України повернули довіру громадян. Національний банк має чітке бачення та програму: ми продовжимо працювати на забезпечення цінової та фінансової стабільності, разом із фінансовим сектором сприятимемо економічному зростанню, – зазначив Голова Національного банку Яків Смолій. – Реалізація цього бачення буде здійснюватися за сьома напрямками розвитку. Шість спрямовані назовні – на задоволення потреб фінансової екосистеми. Одна з важливих передумов для їх досягнення – висока інституційна спроможність центробанку. Розуміючи це, Національний банк ставить перед собою і внутрішню ціль – стати сучасним, відкритим, ефективним, незалежним центральним банком".

Стратегія Національного банку складається з таких цілей:

  1. Низька та стабільна інфляція.
  2. Стабільна, прозора та ефективна банківська система.
  3. Відновлення кредитування.
  4. Ефективне регулювання фінансового сектору.
  5. Вільний рух капіталу.
  6. Фінансова інклюзія.
  7. Сучасний, відкритий, незалежний, ефективний центральний банк.

"Ми проаналізували потреби учасників фінансової екосистеми, умови середовища, у якому вони працюють, тенденції, що впливатимуть на екосистему в майбутньому. На базі цього аналізу ми і сформували Стратегію Національного банку – дорожню карта, якою ми будемо керуватися найближчі роки для досягнення визначених семи цілей", – зазначив Яків Смолій.

На презентації були присутні представники міжнародних фінансових інституцій, посольств, регуляторів фінансового ринку, банківської спільноти, громадських організацій, експертних кіл та медіа, урядовці, а також команда центробанку.

Нагадаємо, 15 березня 2018 року Верховна Рада України за поданням Президента України затвердила Якова Смолія на посаді Голови Національного банку.

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини