Звичайна версія сайту
Національний банк завершив робочі зустрічі в межах Весняних зборів МВФ та Світового банку

Національний банк завершив робочі зустрічі в межах Весняних зборів МВФ та Світового банку

З 5 по 16 квітня 2021 року пройшли офіційні заходи в межах Весняних зборів МВФ та Світового банку. Цьогорічний формат заходів був повністю переведений в режим онлайн через пандемію COVID-19, проте інтенсивність роботи була не меншою – проведена значна кількість двосторонніх зустрічей та заходів. Віртуальний спосіб проведення Зборів дозволив залучити ширше коло учасників та долучитися до більшої кількості подій, організованих МВФ та Світовим банком.

Цього року всі питання розглядалися через призму впливу та наслідків пандемії, спричиненої COVID-19, на світову економіку і можливих заходів для виходу зі світової кризи, обговорювалися відповідні заходи реформ.

Крім класичних тем, що розглядаються під час Весняних зборів, – прогноз регіональних і світових тенденцій економічного розвитку та фінансова стабільність – центральними темами були сприяння розвитку зелених фінансів, зміна клімату, інвестицій у ці сфери та їхні фіскальні аспекти. Окрему увагу також приділили темі, яка вже декілька років стоїть на поряду денному, – розвиток цифрових фінансів та діджіталізація.

Збори були традиційно плідними на різноформатні зустрічі для представників Нацбанку. Упродовж двох тижнів керівництво НБУ провело зустрічі з представниками МВФ та Світового банку, колегами з центральних банків інших країн, інвесторами, а також змогли взяти участь у низці ключових заходів, проведених в межах Весняних зборів.

Завершальною зустріччю у циклі цих подій була зустріч з Полом Гілберсом, Виконавчим директором МВФ, який очолює регіональну групу держав-членів МВФ, до якої входить Україна, що відбулася 19 квітня.

Під час зустрічей сторони приділили основну увагу обговоренню питань щодо:

  • макроекономічної політики України, прогнозів НБУ щодо інфляції та ВВП, а також стратегій подолання кризових явищ, спричинених COVID-19;
  • продовження співпраці з МВФ в межах діючої програми Stand-By та зі Світовим банком в межах проєкту "Позика на політику розвитку", визначенню заходів для отримання фінансування за цими програмами;
  • необхідності підтримки незалежності Національного банку, що є важливою передумовою подолання кризи та забезпечення фінансової стабільності в державі;
  • важливості розвитку зелених та сталих фінансів;
  • інших питань двостороннього співробітництва та перспектив реалізації можливих спільних ініціатив.

Наші міжнародні партнери висловлювали підтримку політиці Національного банку України та готовність продовжувати співробітництво задля здійснення необхідних реформ для розвитку фінансового сектору України та становлення Національного банку України як надійного та прогресивного регулятора.

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини