За результатами відкритого відбору на вакантну посаду директора Департаменту методології регулювання діяльності небанківських фінансових установ Національного банку України призначено Ольгу Гурбич.
До обов’язків новопризначеного директора департаменту належать:
- забезпечення розроблення пропозицій до законодавчих актів України з питань регулювання діяльності небанківських фінансових установ (НФУ);
- забезпечення розроблення проєктів нормативно-правових та розпорядчих актів Національного банку в частині регулювання діяльності небанківських фінансових установ відповідно до законодавства України, міжнародних норм діяльності та положень Європейського законодавства;
- аналіз стану та тенденцій розвитку ринків фінансових послуг;
- забезпечення моделювання процесів із питань регулювання та нагляду за небанківськими фінансовими установами, розроблення пропозицій до наявних процесів.
Нагадаємо, що новий підрозділ створено в результаті трансформації організаційної структури Національного банку України задля забезпечення ефективного виконання функцій щодо регулювання ринків небанківських фінансових послуг, які НБУ отримає з 1 липня 2020 року від Нацкомфінпослуг в межах проєкту "спліт". Департамент методології регулювання діяльності небанківських фінансових установ унесено до блоку "Монетарна стабільність", куратором якого є заступник Голови Національного банку Дмитро Сологуб.
Коментуючи призначення, Дмитро Сологуб наголосив, що фінансова стабільність залежить не лише від банківського сектору, але й від якості роботи ринку небанківських фінансових послуг. А якість роботи небанківських фінансових установ безпосередньо залежить від якості нормативно-правової бази, що регулюватиме їх діяльність. Тому саме створення ефективного, зрозумілого та прозорого законодавства й регулювання є одним з основних пріоритетів Національного банку в межах реалізації проєкту "спліт".
"Закон про "спліт" запрацює вже з липня 2020 року. Відтоді Національний банк розпочне регулювати близько 1900 небанківських фінустанов. Водночас законодавство небанківського сектору дуже давно не мінялося та має низку застарілих норм як в частині страхування, так і щодо кредитних спілок та фінансового лізингу. Для ломбардів взагалі немає окремого закону, хоча це окремий вид бізнесу. Вже тривалий час ми працюємо над розробленням та обговоренням з учасниками ринку наших пропозицій щодо необхідності прийняття нових законів, а також видання “білих книг” майбутнього регулювання НФУ, - зауважив заступник Голови. - Тож, першочерговим завданням новопризначеного директора Департаменту методології регулювання діяльності небанківських фінансових установ буде втілення нашого бачення щодо ефективного та прозорого регуляторного поля у вигляді наших законодавчих пропозицій та нормативно-правових актів НБУ".
Ольга Гурбич народилась 10 грудня 1981 року. У 2005 році отримала ступінь магістра міжнародного права в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Вільно володіє англійською та німецькою мовами.
15 років працює у сфері фінансових послуг, із них - 12 років на керівних посадах.
Останнім місцем роботи Ольги є Світовий Банк. 3 2015 до 2019 року Ольга була Членом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.
Із 2005 до 2015 року працювала в Allianz Group, одній із найбільших фінансових груп у світі, СК "ПРОСТО-Страхування", компанії "АРТ.Консалтинг", експортному страховому агентстві "ЕКСАР" та юридичному бюро "Бондар і Бондар", де займалася питаннями правового супроводу, розробленням страхових продуктів, управлінням інвестиційними проєктами тощо.