Звичайна версія сайту
ПИТАННЯ ДНЯ: Баланс на рахунку. Як не заплутатися, де власні кошти, а де кредитний ліміт?

ПИТАННЯ ДНЯ: Баланс на рахунку. Як не заплутатися, де власні кошти, а де кредитний ліміт?

До Національного банку продовжують надходити звернення громадян стосовно "неправдивого" смс-інформування: коли банки надсилають клієнтам повідомлення про залишок на рахунку, от тільки цей залишок формується не лише з власних коштів, а ще й з кредитного ліміту. В результаті клієнти не розуміють, скільки фактично коштів залишилося на рахунку, відповідно можуть скористатися кредитними коштами, навіть не усвідомлюючи цього.

Уявімо ситуацію: в день виплати заробітної плати вам надходить смс-повідомлення, де зазначено, що на вашому рахунку 20 тис. грн. Ви очікували побачити меншу суму – близько 15 тис. грн – адже саме такою є ваша зарплата. Оскільки сума більша, ви думаєте, що отримали підвищення або додатковий бонус. І вирішуєте, наприклад, придбати новий смартфон, адже тепер суми на рахунку достатньо. Проте через деякий час на ваш вже новий телефон приходить ще одне повідомлення від банку про мінусовий баланс вашого рахунку.

Справа в тому, що перша сума відображалася з урахування грошей кредитного ліміту, який банк встановив напередодні нарахування вам зарплати. І ви скористалися кредитними коштами, навіть не усвідомлюючи цього. В результаті ви повинні погасити не лише суму кредитного ліміту, яку використали, але й комісію та відсотки за користування.

Що робить НБУ, аби захистити споживачів?

З 1 вересня 2020 року запрацюють вимоги регулятора до розкриття повної інформації про послуги в рекламі та на вебсайтах банків. Серед іншого банки будуть зобов’язані чітко інформувати клієнтів у смс-повідомленнях, інтернет-банкінгу, месенджері чи електронною поштою (залежно від того, який канал зв’язку обрав споживач) про суму коштів на поточному рахунку клієнта та окремо про розмір кредитного ліміту його картки.

Також банки будуть зобов’язані вчасно повідомляти своїх клієнтів про встановлення, збільшення чи зменшення кредитних лімітів шляхом смс-інформування або іншими каналами комунікацій, які обрав клієнт.

Ці та інші вимоги передбачені постановою Правління Національного банку України від 14 травня 2020 року № 62 "Про затвердження змін до Положення про інформаційне забезпечення банками клієнтів щодо банківських та інших фінансових послуг".

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини