У Національному банку відбулася зустріч Голови Національного банку України Валерії Гонтаревої з послами країн "Великої сімки" та Європейського Союзу.
На заході були присутні Посол Європейського Союзу, Голова Представництва ЄС в Україні Хью Мінгареллі, Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини в Україні доктор Ернст Райхель, Надзвичайний і Повноважний Посол Італії в Україні Давіде Ла Чечіліа, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук, Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Шигекі Сумі, радник з економічних питань посольства США в Україні Уільям Лайтінен, Надзвичайний і Повноважний Посол Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії в Україні Джудіт Гоф, а також Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон.
Від Національного банку у зустрічі також брали участь перший заступник Голови НБУ Яків Смолій та її заступники Катерина Рожкова, Дмитро Сологуб та Олег Чурій.
Валерія Гонтарева подякувала послам країн "Великої сімки" та Європейського Союзу за плідне співробітництво та зазначила, що без міжнародної підтримки в України не було б жодного шансу стабілізувати макроекономічну ситуацію.
"Ми зберігаємо за ціль забезпечення споживчої інфляції на рівні 12% на кінець цього року. Нам вдалося стабілізувати макроекономічну ситуацію та наростити міжнародні резерви до 15.5 млрд дол. США",- наголосила Валерія Гонтарева.
Крім того, Голова НБУ нагадала, що Закон "Про Національний банк України", який забезпечив інституційну та фінансову незалежність регулятора, є досягненням не тільки України, а усього міжнародного співтовариства: це було передумовою для отримання Україною другого траншу від МВФ у 2015 р. За словами Валерії Гонтаревої, Міжнародний валютний фонд уже публічно висловив неприпустимість спроб позбавити Національний банк незалежності.
Дії Національного банку знайшли широку підтримку в послів. Вони зауважили, що Національним банком проведено значну роботу щодо очищення банківської системи та запровадження нової монетарної політики з інфляційного таргетування.
Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф відзначила справжній прогрес, зроблений Національним банком України у проведенні реформ.
"Це є результатом особистого лідерства та енергії пані Гонтаревої і талановитої команди, яку вона побудувала навколо себе. Вони забезпечили економічну стабільність та реформували банківський сектор – і те, й інше критично необхідне для подальшого притоку інвестицій в Україну. Важливо, щоб Національний банк мав можливість продовжувати свою важливу роботу без перешкод. Сполучене Королівство продовжить підтримувати цю реформаторську діяльність",- наголосила Посол Великої Британії в Україні.
Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон наголосила на важливості тих змін, які Національний банк запроваджує з 2014 року.
"Для нас вкрай важливо, щоб незалежність центрального банку була збережена та захищена, а також НБУ зміг продовжувати свою роботу у сприятливій атмосфері",- зазначила Ізабель Дюмон.
Зі свого боку, Посол Німеччини доктор Ернст Райхель високо оцінив значні досягнення центрального банку у створенні макроекономічної стабільності, яка є передумовою для макроекономічного зростання та приходу міжнародних інвестицій.
"На моє переконання, увесь цей успіх обумовлений інституційною незалежністю Національного банку і вкрай шкідливим буде відняти її",- сказав Ернст Райхель.
У свою чергу Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук зазначив: "У Канаді ми бачимо, що наша підтримка НБУ дала реальні фінансові результати: півтора року валютної стабільності, чіткі правила для банків. Вітаємо рішучість Національного банку у подоланні тих викликів, які ще стоять перед ним".
Посол Європейського Союзу, Голова Представництва ЄС в Україні Хью Мінгареллі наголосив, що ЄС налаштований підтримувати програму реформ різних українських державних установ, у тому числі центрального банку.
"Європейський Союз завжди прагнув сприяти гармонізації нормативно-правової бази відповідно до європейських стандартів, що має вирішальне значення для продовження реформи фінансового сектору України",- сказав Хью Мінгареллі.
Учасники зустрічі також обговорили низку поточних питань, серед яких макроекономічна ситуація в країні, статус реформи банківського сектору, перспективи перерозподілу функцій нагляду за фінансовим небанківським ринком між НБУ та НКЦПФР, втілення проекту сashless economy, продовження валютної лібералізації та ін.